Ważny krok dla rewitalizacji Skry. Obiekt zmieni się nie do poznania

2022-02-10 18:45

Kilka miesięcy temu ratusz odzyskał obiekty Skry. Od tego czasu na obszarze kompleksu trwały intensywne prace porządkowe. Wyburzono część starych, zdewastowanych obiektów. Teraz miasto przystępuje do następnego etapu rewitalizacji terenu przy Wawelskiej. Co się zmieni?

Pierwszy etap modernizacji

Ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację terenów Skry. Firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 14 marca. Na razie nie dotyczy ona stadionu głównego, który zmian doczeka się w drugim etapie prac. Zwycięzca przetargu zmodernizuje obiekty przy Wawelskiej w systemie projektuj i buduj - przez kolejne 32 miesiące będzie musiał zaprojektować i zbudować stadion z bieżnią 400-metrową i trybuną dla 500 osób. Ponadto zbuduje rzutnię treningową ze stanowiskami do pchnięcia kulą i boisko pełnowymiarowe do gry w rugby. Rugbyści grają w Skrze od wielu lat. W ramach pierwszego etapu powstanie także strefa boisk sportowych - boisko do siatkówki, dwa boiska do koszykówki i boisko do siatkówki plażowej - mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Monika Beuth-Lutyk. Na terenie Skry powstanie również strefa rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców - ścieżka biegowa, urządzenia terenowe do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych i strefa parkowa. Skra otworzy się na pobliskie Pola Mokotowskie.

Wojciech Fortuna o 50. rocznicy olimpijskiego złota

Ważna zmiana dla klubu

Ogłoszenie przetargu to istotna informacja dla trenujących na obiektach przy Wawelskiej zawodników klubu OKS Skra.

- Widzimy szansę, że coś tu powstanie. Z tego ogłoszenia wynika, że to perspektywa do trzech lat - mówi prezes klubu Zbigniew Kostka. Wcześniej jednak klub ma mieć możliwość korzystania z obiektów, które nie zostały wyburzone, a będą przystosowane do bezpiecznych treningów. Na przykład sam stadion główny. - Mamy obiecane, że na wiosnę skorzystamy z tych obiektów. Szczególnie cieszy wejście na tartan stadionu głównego, jest w niezłym stanie. Nasze grupy będą mogły trenować u siebie. Zawsze to inaczej wygląda - być u siebie, niż gdzieś gościnnie - tłumaczy prezes Kostka.

Po rewitalizacji Skry klub liczy na otwarcie nowych sekcji. Teraz funkcjonują dwie - lekkoatletyki i rugby.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40