Wbiegną na 38. piętro budynku Rondo 1. Zamierzają zebrać mnóstwo pieniędzy!

i

Autor: Facebook/Bieg Na Szczyt Rondo 1 Wbiegną na 38. piętro budynku Rondo 1. Zamierzają zebrać mnóstwo pieniędzy!

Wbiegną na 38. piętro budynku Rondo 1: Zamierzają zebrać mnóstwo pieniędzy!

2022-05-17 17:31

Już w najbliższą sobotę, 21 maja odbędzie się bieg na szczyt budynku Rondo 1 przy Rondzie ONZ! 500 uczestników zmierzy się w starciu z 38 piętrami wieżowca. Rekordziści pokonują tę trasę w kilka minut! Dochód z biegu zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Hany podejmuje wyzwanie!

38 pięter, 142 metry w pionie i ponad 800 schodów. Chodzi o to, by pokonać to w jak najkrótszym czasie.

- Jestem tym przerażony - mówi Michał Hanczak, dziennikarz Radia Eska, który zmierzy się w tym starciu. - To jest 38 pięter, aż się boję liczyć, ile to jest schodów. Ja dostałem rozpiskę z tym, ile to jest, ile tam jest skrętów, czego się spodziewać, ale aż boję się patrzeć, bo sobie uświadamiam, że już zostało bardzo mało czasu na ewentualne trenowanie.

38 pięter w 3,5 minuty!

Niektórzy trenują do takich biegów latami. W rezultacie potrafią osiągnąć wynik na poziomie 3,5 minut. - Gdybyśmy chcieli tyle pięter przejść, zajęłoby nam to około 10-15 minut. Techniki biegu są różne. Większość zawodników wbiega po 2 schodki na raz, ale to, co ważne, to to, że można sobie pomagać rękami, trzymać się poręczy - mówi Piotr Jakóbik, organizator wydarzenia. - To poprawia komfort biegu - dodaje.

Pomylił kierunki na drodze ekspresowej. Kierowca z Ukrainy naraził życie wielu osób

 - Wbrew pozorom bieg nie jest długi, ale bardzo intensywny - dodaje Jakóbik. - Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Zbliżamy się już do 300 tysięcy złotych, które zebraliśmy podczas wszystkich edycji i mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie tylko więcej.

- Powiem tak: boję się, ale obiecałem sobie, że choćbym miał się wczołgać, to się dla tych dzieciaków na to 38. piętro wczołgam - zaznacza Hanczak.

Bieg odbędzie się 21 maja, a pierwszy zawodnik startuje o godzinie 10. Każdy kolejny co 15 sekund. Zapisać już się nie można, ale - jak zaznaczają organizatorzy - warto przyjść pokibicować!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno w naszym quizie jeszcze nie było. Wynik 12/15 tylko dla orłów!

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź