Wianek ze słupków na chodniku. To warszawska walka z nielegalnym parkowaniem

i

Autor: ZDM Warszawa fot. ZDM Warszawa

Wianek ze słupków na chodniku. To stołeczna walka z nielegalnym parkowaniem

2021-03-09 14:33

Przepisy mówią jedno - kierowcy robią drugie! A chodzi o parkowanie na chodnikach... Drogowcy otaczają chodniki słupkami, ale to rozwiązanie nie podoba się nikomu. O temacie wszędobylskich słupków przeczytasz w dalszej części tekstu.

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17

Słupki na chodnikach

Na chodnikach - lasy słupków... Taki widok coraz cześciej pojawia się przy warszawskich ulicach. A chodzi o przeszkody, które otaczają chodniki, aby nie zatrzymywały się na nich samochody. Taki słupkowy wianuszek stoi na przykład na Żoliborzu przy ulicy Kłodawskiej. Jego zdjęcie opublikował niedawno Zarząd Dróg Miejskich: wąski chodnik otoczony stojącymi blokadami.. wokół na ulicy stoją samochody, a w tle widać pusty parking P+R. To smutny widok, ale często też jedyne wyjście - mówi Jakub Dybalski z ZDM:

- Gdyby kierowcy nie parkowali nielegalne na chodniku czy w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych i skrzyżowań, słupki byłby po prostu niepotrzebne. Estetyczna i wygodna przestrzeń jest w tych miastach, w których kierowcy tych zasad przestrzegają. W Warszawie powszechnie ich nie przestrzegają - mówił Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Czytaj także: Brutalny atak na gejów w Warszawie! Jeden z nich zostały ugodzony nożem

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Niewłaściwe parkowanie w Warszawie

Przepisy mówią, że na chodnikach można parkować tylko wtedy, gdy nie ma innego miejsca przeznaczonego do zostawienia samochodu. Z parkującymi „po swojemu” kierowcami każdego dnia walczy Straż Miejska:

- W ciągu doby do Straży Miejskiej miasta stołecznego Warszawy wpływa blisko tysiąc zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Najwięcej zgłoszeń dotyczy niestosowania się kierujących do znaków i sygnałów drogowych - mówi Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej Straży Miejskiej.

Z kolei jak przyznał rzecznik ZDM, Jakub Dybalski, drogowcy szukają rozwiązań lepszych niż „słupkowanie” miejsc nieprzeznaczonych do parkowania. Mogą to być ławki, stojaki rowerowe czy zieleń… Takie rozwiązanie jest jednak nie tylko trudniejsze w utrzymaniu, ale też droższe.

Czytaj także: Muzeum w Fabryce Norblina już oficjalnie! Otwarcie jeszcze w tym roku

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kiełbasa Volkswagena | ESKA XD - Prosto z salonu #17