Wydarzenia

Protest rolników dotrze do Warszawy, zapowiadają wielki marsz. Kiedy? Jaka będzie trasa?

2024-02-27 8:10

Protest rolników w całej Polsce przybiera na sile. Ne wtorek, 27 lutego manifestujący planują "Marsz Gwiaździsty na Warszawę", który może skutecznie zablokować stolicę. Gdzie i o której godzinie zacznie się wydarzenie? Jaką trasą przejdą rolnicy? Sprawdź najważniejsze informacje.

Protest rolników w Warszawie 27 lutego. Gdzie i kiedy rozpocznie się "Marsz Gwiaździsty na Warszawę"?

Zgodnie z zapowiedziami OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, protest rolników w stolicy, nazwany "Marszem Gwiaździstym na Warszawę", odbędzie się 27 lutego. - Chcemy zamknięcia granicy z Ukrainą i wyrzucenia Zielonego Ładu, proponowanego przez Komisję Europejską, do kosza - podkreślają manifestujący.

Rolnicy planują zebrać się o godz. 11:00 pod Pałacem Kultury i Nauki. Co ważne, obecnie zakładają, że nie wjadą do stolicy ciągnikami, gdyż byłoby to znacznie utrudnione i kosztowne. Zamiast tego dotrą do stolicy autobusami i innymi środkami komunikacji.

Manifestacja bez wątpienia będzie naprawdę liczna. Rolnicy zachęcają bowiem, aby na proteście pojawili się również myśliwi, górnicy oraz inni związkowcy.

Protest rolników w Warszawie 27 lutego - trasa "Marszu Gwiaździstego na Warszawę"

Na grafikach udostępnianych przez rolników w mediach społecznościowych znaleźć można trasę, którą planują przejść. Jak wspomnieliśmy, protestujący wyruszą spod PKiN, a następnie pójdą: ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle'a, Nowym Światem, przez pl. Trzech Krzyży, ul. Wiejską, ul. Piękną aż do Al. Ujazdowskich.

Zobacz więcej: Protest rolników w Warszawie. Duże utrudnienia w ruchu i komunikacji. Ratusz powołał sztab 

Na trasie rolników znajdą się więc zarówno Sejm RP, jak i Kancelaria Premiera. Tam manifestujący chcieliby spotkać się z marszałkiem Szymonem Hołownią oraz premierem Donaldem Tuskiem. Już dziś założyć można, że w godzinach protestu centrum Warszawy zostanie skutecznie zablokowane.

Protest rolników w Radomiu i okolicach - zobacz zdjęcia:

Politycy o protestach rolników