Z Warszawy

Wielkie święto roślin na PGE Narodowym. Warszawiacy podziwiali "Potworne Cuda", orchidee i bonsai

2024-04-16 16:23

W weekend 13-14 kwietnia w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło tłumy miłośników roślin. Na PGE Narodowym czekały bowiem Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów, Wystawa Roślin Mięsożernych "Potworne Cuda" oraz Wielkie Targi Roślin Plantporn. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Wielkie święto roślin w Warszawie

Wydarzenie zorganizowane na PGE Narodowym trwało przez cały weekend. My odwiedziliśmy wystawę w niedzielne przedpołudnie - już wtedy, mimo stosunkowo wczesnej jak na weekend pory, na stadionie spotkać było można ogromne grupy zainteresowanych.

Na odwiedzających czekało wiele podzielonych tematycznie stanowisk. Część zaaranżowanej przestrzeni przeznaczono dla miłośników orchidei, w kolejnej znalazły się instalacje z roślinami mięsożernymi. Na dwóch scenach odbywały się natomiast prelekcje i warsztaty, m.in. dla zainteresowanych hodowlą wspomnianych roślin w swoich domach. Osobno ustawiono wiele pięknych drzewek bonsai, opisanych gatunkami, wiekiem oraz nazwiskiem autora.

Po wyjściu ze strefy wystawowej odwiedzający mogli przejść na targi, również podzielone sekcjami. Czekały na nich m.in. wspomniane już rośliny mięsożerne - muchołówki, kapturnice czy dzbaneczniki. W osobnych przestrzeniach nabyć można było również sukulenty, orchidee, bonsai oraz inne rośliny doniczkowe.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia:

W Warszawie brakuje rowerów Veturilo. Mieszkańcy alarmują