Górka Szczęśliwicka kolejka grawitacyjna zjazd

i

Autor: aktywnawarszawa.pl

Atrakcje

Wielu nie ma pojęcia o wyjątkowej atrakcji w Warszawie. Kolejka grawitacyjna, zastrzyk adrenaliny gwarantowany

2024-06-05 14:16

Kolejka grawitacyjna to niezwykła atrakcja, o której dostępności w Warszawie nadal nie ma pojęcia wielu mieszkańców miasta. Aby skorzystać ze zjazdu, warto wybrać się na Ochotę. Wiemy, gdzie dokładnie szukać kolejki oraz ile kosztuje przejażdżka.

Niezwykła atrakcja w Warszawie - kolejka grawitacyjna

Ośrodek Górka Szczęśliwicka proponuje odwiedzającym zjazd na kolejce grawitacyjnej Alpine Coaster. Osoby, które zdecydują się skorzystać z atrakcji, przejadą w wagoniku ponad 700 m z prędkością sięgającą 36 km/h. Udostępnione wózki są dwuosobowe. W każdym z nich zamontowano pasy bezpieczeństwa oraz automatyczne hamulce.

Kolejka grawitacyjna w Warszawie - ile kosztuje zjazd?

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Aktywną Warszawę, opłaty można uiszczać w różnych konfiguracjach. Cennik prezentuje się następująco:

  • Jeden zjazd - 12 zł;
  • Dwa zjazdy - 20 zł;
  • Sześć zjazdów - 50 zł.

Ceny podane są od osoby.

Kolejka grawitacyjna w Warszawie - godziny otwarcia

Odwiedzający mogą korzystać z kolejki codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Atrakcja jest dostępna w sezonie wiosenno-letnim. Idealnie sprawdzi się więc również w wakacje 2024.

Warto jednak pamiętać, że zjazdy są możliwe jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Ośrodek Górka Szczęśliwicka przypomina, że w przypadku wątpliwości na tym tle należy skontaktować się i dopytać o możliwość skorzystania z kolejki. 

Górka Szczęśliwicka - adres. Jak dojechać?

Ośrodek Górka Szczęśliwicka umiejscowiony jest w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie. Ten znajduje się natomiast między ulicami Włodarzewską i Drawską.

Jeśli chcecie dojechać na miejsce komunikacją miejską, warto wybrać jeden ze wskazanych autobusów: 128, 157, 184, 186, 228, 414, 521. Jeśli wolicie samochód, Ośrodek przedstawia kilka sposobów dostania się w okolice Parku.

- Najlepszy dojazd do Parku od strony Górki Szczęśliwickiej dla osób dysponujących autem jest: od Al. Jerozolimskich skręcając w ul. Śmigłowca i po przejechaniu ok. 250 m zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego; od ul. Grójeckiej skręcając w ul. Dickensa po przejechaniu ronda i następnych 200 m zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego. Najlepszy dojazd do Parku od strony Basenów dla osób dysponujących autem jest: od ul. Włodarzewskiej skręcając w ulicę Usypiskową - dowiadujemy się.

ZDM Warszawa sprzedaje rowery - zobacz zdjęcia:

Tak się zmienił basen odkryty w Powsinie pod Warszawą. Wszystko błyszczy nowością!