Wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024. Janusz Korwin-Mikke wystartuje na prezydenta Warszawy

2024-03-08 15:16

Wybory samorządowe 2024 coraz bliżej! W piątek, 8 marca swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosił Janusz Korwin-Mikke. Zapowiedział, że jeżeli wygra, stolica będzie miastem przyjaznym kierowcom.

Podczas piątkowej konferencji przekazano, że zakończono rejestrację do list Rady Warszawy z ramienia komitetu wyborczego "Bezpartyjnych" we wszystkich 10 okręgach. Poinformowano, że na listach są też przedstawiciele Janusza Korwin-Mikkego i przedstawiciele partii Grzegorza Brauna, a wspólnym kandydatem na prezydenta stolicy jest Janusz Korwin-Mikke.

Wybory samorządowe 2024. Janusz Korwin-Mikke chce zostać prezydentem Warszawy

- Udało nam się zjednoczyć różne środowiska, również środowiska częściowo miejskie, żeby wspólnie wystartować w wyścigu o prezydenturę Warszawy, ale również do rad miasta. Środowiska są bardzo różne. Zapraszaliśmy wszystkich, dla których jest istotne dobro Warszawy. Ideą "Bezpartyjnych" jest profesjonalne zarządzenie miastem i wydaje nam się, że idealnym kandydatem będzie Janusz Korwin-Mikke - podkreślił przewodniczący "Bezpartyjnych" Piotr Bakun.

Janusz Korwin-Mikke mówił w trakcie konferencji, że jego celem "jest zniszczenie pana Trzaskowskiego". - Startuję w tych wyborach po to, żeby tego wariata zniszczyć i zdemaskować. Po to, żeby Warszawa stała się normalnym miastem - powiedział.

Zapytany o pomysł na Warszawę odparł, że jego planem jest "Warszawa przyjazna kierowcom". - Podstawowym środkiem komunikacji ma być samochód [...]. Warszawa ma być pełna dynamiki, jak najwięcej samochodów, żeby ludzie mogli wszędzie dojechać. Samochody są bardzo oszczędne. Zużywają znacznie mniej gazu, bo jeżdżą z miejsca do miejsca - powiedział Korwin-Mikke.

Dodał, że komunikacja miejska też powinna funkcjonować, ale to nie jest podstawa transportu w stolicy. - Podstawą jest samochód, rower, hulajnoga, motocykl, skuter. Tym mamy się poruszać - stwierdził Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke na prezydenta stolicy kandydował kilka razy. Pierwszy raz w 2006 r., później w 2010 r., a następnie w 2018 r. Ani razu nie dotarł do drugiej tury. Jako kandydat Unii Polityki Realnej zdobył 2,7 proc,. jako kandydat KWW Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke w 2010 zdobył 3,9 proc., a w 2018 r. jako przedstawiciel KWW Wolność w Samorządzie zdobył 1,29 proc. głosów.

Wybory samorządowe odbędą się za miesiąc - w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na niedzielę, 21 kwietnia.

Oprócz Janusza Korwin-Mikkego o urząd prezydenta Warszawy ubiegają się Tobiasz Bocheński z PiS, obecny prezydent stolicy Rafał Trzaskowski - jako kandydat KO, Magdalena Biejat - kandydatka Lewicy i Ruchów Miejskich i Przemysław Wipler - kandydat Konfederacji.

J. KORWIN-MIKKE: W KAMPANII OPOWIADALIŚMY GŁUPOTY