Wycinka drzew w Lesie Bielańskim. Mieszkańcy oburzeni

i

Autor: summa Wycinka drzew w Lesie Bielańskim. Mieszkańcy oburzeni

Wycinka drzew w Lesie Bielańskim. Mieszkańcy oburzeni, leśnicy twierdzą, że to konieczność

2021-03-12 15:37

W Lesie Bielańskim trwa wycinka drzew. Mieszkańcy oburzają się i mówią o wycince na szeroką skalę. Leśnicy twierdzą, że to niezbędne działania mające na celu poprawienie warunków wzrostu drzew.

Mieszkańcy skarżą się, że w Lesie Bielańskim, w okolicach ulic Przy Agorze i Dewajtis, wycinane są drzewa różnej wielkości i różnych rodzajów. Wycinka ma na celu, jak twierdzą leśnicy, "poprzez rozluźnienie zwarcia koron, umożliwiające rozbudowanie aparatu asymilacyjnego rozrost koron, wzrost grubości pnia oraz poprawę stabilności rosnących drzew". Zdaniem leśników, usuwane są także drzewa zainfekowane i obumierające w wyniku żerowania kornika ostrozębnego. "Istotnym elementem planowanych prac jest również usuwanie gatunków drzew obcego pochodzenia i inwazyjnych" - argumentują Lasy Miejskie. Obraz po wycince jest porażający. To dziesiątki ściętych drzew, po których pozostały jedynie pieńki. Mieszkańcy oburzają się. Wyraz swojego niezadowolenia dają m.in. w mediach społecznościowych gdzie krytykują działanie Lasów Miejskich.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nowe inwestycje na Westerplatte
Sonda
Czy składka zdrowotna powinna zostać zwiększona?