Wyjątkowy gest kierowców MZA! Wsparli Schronisko Na Paluchu [GALERIA, WIDEO]

2020-10-14 18:17

Ponad 200 kg karmy, koce i zabawki - to prezent kierowców miejskich autobusów dla podopiecznych schroniska na Paluchu. Placówka szykuje się na sezon jesienno-zimowy, a to oznacza dodatkowe potrzeby. Ile psów czeka na nowy dom i jak można im pomóc? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Ponad 200 kg karmy trafiło do Schroniska Na Paluchu

Wsparcie dla Schroniska Na Paluchu

Potrzeby schroniska są ogromne. Niemal każdego dnia do placówki trafiają nowe zwierzęta. Już teraz pod opieką wolontariuszy jest ponad 400 psów. A ich utrzymanie to spore wyzwanie. Dlatego prezent od kierowców ucieszył wolontariuszy.

- Bardzo dużo karmy - i suchej i mokrej. Bardzo jesteśmy wdzięczni, bo tak duże paczki to rzadko dostajemy - mówi Karolina Wiśniewska ze Schroniska Na Paluchu.

Czytaj także: Psy ze schroniska w Radysach trafiły do Warszawy. Zamieszkają w "Paluchu" [GALERIA]

Akcja to inicjatywa kierowców, którzy sami postanowili dostarczyć. - Jak się stoi i słyszy się te wszystkie zwierzęta, patrzy się na nie, to się serce kraje - mówi kierowca MZA, Maciej Nierzwicki.

Rasy psów - rozpoznacie je na zdjęciach? Co wiecie o swoich pupilach? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Pies jakiej rasy jest widoczny na zdjęciu?
Rasy psów - rozpoznacie je na zdjęciach? Co wiecie o swoich pupilach? [QUIZ]

Kierowcy dla psów ze Schroniska Na Paluchu

Akcja to inicjatywa kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych. Trwała około 2 tygodni. Łącznie udało się zebrać:

  • 156 kg puszek z jedzeniem,
  • 79 kg karmy suchej,
  • 44 kg koców,
  • zabawki dla zwierząt

Czytaj także: Gepardzia rodzina znów w komplecie. Malutka kotka wraca do zdowia [GALERIA]

Ile jest psów w Schronisku Na Paluchu?

Łącznie w Schronisku Na Paluchu jest ponad 400 psów. Wśród nich są też zwierzaki ze schroniska w Radysach. W ostatnim czasie zaobserwowano też znaczny wzrost liczby kotów w schronisku. - Niemal codziennie dostajemy nowe koty - podkreśla wolontariuszka schroniska.

Jak zaadoptować psa ze Schroniska Na Paluchu?

Każdy, kto chciałby adoptować psa ze schroniska, może zgłosić się do wolontariuszy odpowiedzialnych za dane zwierzę. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • odwiedzić schronisko - przy psach znajdują się kartki z numerami telefonów wolontariuszy odpowiedzialnych za danego psa,
  • odwiedzić stronę internetową Schroniska Na Paluchu - przy zdjęciu zwierzaków znajdują się ich szczegółowe opisy, a także numery telefonów do wolontariuszy, którzy się nimi opiekują.