Wypadek w Grębiszewie

i

Autor: PAP / KP PSP Mińsk Mazowiecki Wypadek w Grębiszewie

WYPADEK KOŁO MIŃSKA MAZOWIECKIEGO - nowe informacje o tragedii w Grębiszewie

2021-07-20 5:41

Mamy nowe informacje na temat tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Grębiszew niedaleko Mińska Mazowieckiego. Na drodze krajowej nr 50 samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Zginęły cztery osoby w tym dwoje dzieci. Więcej szczegółów w artykule.

Wypadek w Grębiszewie - 4 osoby nie żyją

Wypadek w Grębiszewie kosztował życie 4 osób. W miejscowości Grębiszew zginęła dwójka dzieci, ich ojciec oraz kierowca ciężarówki. Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek też przed południem w powiecie mińskim. Na drodze krajowej numer 50, na wysokości Grębiszewa, czołowo zderzyły się tir i samochód osobowy. W aucie jechała czteroosobowa rodzina. Przeżyła jedynie matka, która została przetransportowana do szpitala. Jakie były okoliczności wypadku? W jakim stanie jest poszkodowana kobieta? Jakie utrudnienia występują na trasie? Wszystkie informacje na ten temat w dalszej części artykułu.

Ogromne korki i utrudnienia przez budowę drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej

Wypadek koło Mińska Mazowieckiego - kobieta walczy o życie

Z informacji uzyskanych przez naszego reportera wynika, że kobieta, która przeżyła wypadek w Grębiszewie koło Mińska Mazowieckiego jest w bardzo ciężkim stanie. Na miejscu znalazło się lotnicze pogotowie ratunkowe, lecz poszkodowaną do najbliższego szpitala zabrano karetką. Takie informacje przekazała Justyna Sochacka, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Na DK 50 zginęły w sumie 4 osoby: rodzina rannej kobiety - dwoje dzieci i mąż, a także kierowca ciężarówki.

Jak doszło do wypadku w Grębiszewie?

Na prostej drodze, przy dobrych warunkach atmosferycznych, ciężarówka z naczepą zderzyła się czołowo z samochodem osobowym. Na razie nie są znane przyczyny tego wypadku, ale możemy mówić o wstępnych ustaleniach. Rzecznik KSP Sylwester Marczak poinformował, że kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na nadjeżdżającą ciężarówkę. Wiele wskazuje na to, że jej kierowca próbował uniknąć zderzenia z osobówką.

Wypadek w Grębiszewie - jakie utrudnienia na drodze?

Krajowa 50-tka jest po wypadku w Grębiszewie całkowicie zablokowana. Policja kieruje samochody na objazdy. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.