wypadek

i

Autor: Unsplash; Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie

Wypadek

Wypadek podczas lądowania awionetki na Mazowszu. Pasażer trafił do szpitala

2024-02-16 21:09

W piątek, 16 lutego na lądowisku Milewo niedaleko Płońska (woj. mazowieckie) doszło do wypadku awionetki kończącej lot z Zatoru. Podczas lądowania na grząskim terenie maszyna przewróciła się na dach. Pasażer trafił do szpitala, gdzie przejdzie badania.

Wypadek awionetki w woj. mazowieckim

- Awionetką podróżowały dwie osoby. Był to lot prywatny na trasie z Zatoru do Milewa. Maszyna przy lądowaniu na dosyć grząskim terenie przewróciła się na dach - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, do wypadku doszło w piątek po południu.

- Pasażer awionetki został przewieziony do szpitala na badania. Maszynę pilotował 55-latek z powiatu warszawskiego zachodniego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu wykazało, że był trzeźwy - wyjaśniła Drężek-Zmysłowska.

Jak dodała, na miejscu wypadku, które zabezpieczała straż pożarna, pracowała grupa operacyjno-dochodzeniowa funkcjonariuszy. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniała również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Kamienica przy Brzeskiej zabytkiem - zobacz zdjęcia:

Zwinęła portfel z lady sklepowej, wszystko się nagrało. Stała wprost pod kamerą