Fiński domek, w którym mieszkał Kapuściński

i

Autor: um.warszawa Fiński domek, w którym mieszkał Kapuściński

Wyremontują dom Kapuścińskiego w Warszawie! Powstanie w nim centrum reportażu

2021-05-14 15:54

Stołeczni radni właśnie przeznaczyli 2 miliony złotych na rewitalizacje dwóch domków fińskich na Polu Mokotowskim. W jednym z nich po wojnie mieszkał Kapuściński. Teraz przekształci się w miejsce spotkań pisarzy. Będą tam powstawać reportaże.

Raport z anteny 14.05, godz.10

W Warszawie powstanie centrum reportażu

Warszawa wyremontuje dwa fińskie domki na Polu Mokotowskim. W jednym z nich po wojnie mieszkał Ryszard Kapuściński. Słynny polski reportażysta. W tym właśnie domku teraz ma powstać centrum reportażu. Ryszard Kapuściński spędził w nim lata swojej młodości. Tam dorastał, spacerował i pisał. Teraz w tym miejscu będą tworzyć inni pisarze, dla których był i pozostaje wzorem. - Będzie to miejsce gromadzące jego fanów. Instytucja, która będzie platformą spotkań dla osób, które są zainteresowane reportażem - mówi warszawski radny Marek Szolc.

Dla wielu młodych pisarzy Kapuściński jest idolem. - Z przyjemnością tam pójdę, kiedy to miejsce się pojawi. Mam nadzieje, że będzie można tam zarówno pisać, jak też przedyskutować nowe akapity z pisarzami, kolegami i koleżankami - mówi dziennikarz i autor książki "Cyrk polski" Dawid Krawczyk.

Decyzję miasta poparły żona pisarza i jego córka, które chcą pomóc miastu w rewitalizacji miejsca, w którym przez wiele lat swojej młodości mieszkał i tworzył Ryszard Kapuściński. Na gruntowny remont fińskich domków, w tym budowę w jednym z nich centrum reportażu, stołeczni radni przeznaczyli 2 miliony złotych.

Czytaj także: Noc Muzeów 2021: Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na niesamowite widowisko! [NA ŻYWO i ONLINE]

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?