Yuri Ribeiro

i

Autor: Fot. screen YouTube ste é Craque da Bola / https://www.youtube.com/channel/UCm3eh8fqx8EfX1qa9KbpPLQ Yuri Ribeiro

Yuri Ribeiro w Legii Warszawa - kim jest nowy zawodnik Wojskowych?

2021-08-24 15:55

Odrzucił ofertę portugalskiej Vitórii de Guimarães i nie przedłuży kontraktu z Nottingham Forest - zagra w Legii Warszawa. Yuri Ribeiro ma podpisać ze stołecznym klubem umowę na 3 lata. W naszym artykule dowiecie się więcej na temat portugalskiego piłkarza.

Yuri Ribeiro - kim jest nowy piłkarz Legii Warszawa? Takie pytanie mogą sobie dziś zadawać wszyscy kibice wojskowych. W sobotę, 21 sierpnia, gdy klub z Łazienkowskiej 3. opuszczał Josip Juranović kupiony przez Celtic Glasgow, Legia Warszawa poinformowała o sprowadzeniu na testy do stolicy dwóch Portugalczyków. To Rui Gomes, mający dołączyć do rezerw 3. ligi oraz właśnie Yuri Ribeiro. Po przejściu testów ma podpisać trzyletni kontrakt z Wojskowymi. W poprzednim sezonie grał w Nottingham Forest. Nie przedłużył jednak umowy z klubem grającym w Championship. Odrzucił także ofertę z ojczyzny - kontrakt proponowała mu drużyna Vitória de Guimarães. Portugalczyk wolał Legię Warszawa. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Koncert Miłego Pana na warszawskiej Ochocie

Kim jest Yuri Ribeiro?

Yuri Ribeiro jest Portugalczykiem, który urodził się w Szwajcarii. Na Świat przyszedł 24 stycznia 1997 - w chwili przejścia do Legii miał więc 24 lata. Gra na pozycji lewego obrońcy. Będzie zatem zmiennikiem Filipa Mladenovicia, dla którego od początku sezonu nie ma alternatywnego zawodnika. Dwa ostatnie sezony rozgrywał w Nottingham Forest. Nie chciał jednak pozostać w tym klubie. W jednym z wywiadów mówił, że myśli o powrocie do kraju ze względu na swoją rodzinę. Podkreślał jednak, że gra za granicą pozwala mu na rozwijanie swoich umiejętności. Najwidoczniej to przeważyło o jego decyzji dołączeniu do Legii Warszawa, gdyż wcześniej odrzucił ofertę rodzimego Vitória de Guimarães. Yuri Ribeiro jest wychowankiem S.C. Braga. Grał również w Benfice Lizbona. Ponadto obrońca występował w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii od U16 do U21.

Yuri Ribeiro - jak gra?

Jak Yuri Ribeiro będzie sobie radził jako zmiennik Filipa Mladenovicia? Portugalczyk charakteryzuje się wysokimi umiejętnościami technicznymi, dzięki czemu z obrońcy może szybko przekształcić się w kontratakującego pomocnika. Jego zdolności prezentuje poniższe wideo:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!