Zaduszki 2020 - czy jest wolne? Czy w Dzień Zaduszny idziemy do szkoły i pracy?

i

Autor: Canva.com Zaduszki 2020 - czy jest wolne? Czy w Dzień Zaduszny idziemy do szkoły i pracy?

Zaduszki 2020 - czy jest wolne? Czy w Dzień Zaduszny idziemy do szkoły i pracy?

2020-10-27 6:30

Zaduszki 2020 - czy jest wolne? 1 listopada 2020 będzie smutniejszy niż te w latach poprzednich. W tym roku żegnamy również tych, którzy zmarli, chorując na COVID-19. Czy w Dzień Zaduszny idziemy do szkoły i pracy? Na dodatkowy dzień wolny na odwiedzenie miejsca pochówku bliskich z pewnością liczy wielu Polaków!

Zaduszki 2020 - czy jest wolne? Czy w Dzień Zaduszny idziemy do szkoły i pracy? Szkoły ponadpodstawowe zostały zamknięte, a większość pracowników pracuje zdalnie. Wszystko przez epidemię koronawirusa w Polsce. Ci, którzy chcą 1 listopada odwiedzić rodzinne groby mają powody do zmartwienia. Plotki o zamknięciu cmentarzy, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa mogą stać się faktem, jeśli sytuacja w Polsce dramatycznie się pogorszy. Innym rozwiązaniem, o którym jest głośno w mediach i na forach internetowych jest dodatkowy dzień wolny z okazji Wszystkich Świętych. Miałby on przypadać 2 listopada.

Zaduszki 2020 - czy Dzień Zaduszny jest wolny od szkoły i pracy?

Dzień Zaduszny 2020 nie jest ustawowo wolny od szkoły i pracy. Jeśli tego dnia zdecydujemy się na odwiedzenie grobów, to musimy wcześniej wziąć wolne. Być może zmieni się to w przeciągu najbliższych dni, jeśli rząd postanowi przedłużyć weekend Święta Zmarłych o jeden dzień.

Sonda
Czy cmentarze powinny zostać zamknięte na Wszystkich Świętych?
Otwarta siłownia w Krakowie