Kibole Legii i Dinama w Zagrzebiu

i

Autor: Fot. screen YouTube Balkanski Navijaci TV / https://www.youtube.com/channel/UCRm7cIKa9CMExJM5RZ-LWYg Kibole Legii i Dinama w Zagrzebiu

ROZRÓBA W ZAGRZEBIU - kibole Legii i Dinama bili się na ulicach [WIDEO]

2021-08-04 10:44

Na środę, 4 sierpnia, zaplanowano mecz 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb. Dla Wojskowych jest to spotkanie wyjazdowe. Za klubem podążyli fani. Niestety, do Zagrzebia dotarła też liczna grupa kiboli, która na miejscu starła się z tamtejszymi pseudokibicami. W sieci pojawiły się nagrania ze starć.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb to mecz 3. rundy eliminacji do nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów. Wcześniej Legionistom udało się wyeliminować Bodo/Glimt i Florę Tallinn. Te spotkania obyły się bez zamieszek. Niestety inaczej było w przypadku wyjazdu do Zagrzebia. Klub z Łazienkowskiej 3. pojechał do stolicy Chorwacji jako gość - mecz zaplanowany na środę 4 sierpnia rozgrywany jest na stadionie Maksimir. Do Zagrzebia wyruszyła też spora grupa kibiców z Warszawy. Niestety znaczną ich część stanowili pseudokibice. Na miejscu doszło do starcia z kibolami Dinama Zagrzeb. Nagrania z zajść wyglądają naprawdę przerażająco! Odpalone race, chaos, okrzyki i dziesiątki mężczyzn uzbrojonych w pałki. Na jednym z filmów najbardziej rzuca się w oczy strach na twarzach gości jednej z restauracji.

Starcia kiboli Legii i Dinama - jak doszło do zamieszek?

Starcia miały miejsce dzień przed meczem, 3 sierpnia. Miejscowa policja poinformowała, że około 21:30 doszło do bójki pomiędzy 200 osobami. Mundurowi zapewnili, że udało się uniknąć większych zamieszek i nikt nie został ranny. Z relacji i filmów wynika jednak, że ucierpiały ulice miasta i miejscowe lokale. Nagranie z jednej z restauracji zamieścił między innymi serwis 24sata:

Obiad z Wojtkiem Nowickim. Jak wygląda posiłek mistrza przed olimpijską walką o medal?

Jak doszło do zamieszek? Informacje są sprzeczne. Chorwackie media mówią, że w bójce brali udział kibole z grupy Bad Blue Boys i pseudofani Legii. Serwis sportske.jutarnji.hr mówi, że starcia rozpoczęli kibole Dinama, ale prowodyrami byli ci z Legii Warszawa. Bardzo możliwe, że była to tak zwana ustawka.

Nagrania z zamieszek w Zagrzebiu - przerażające sceny na ulicach miasta!

Tuż po zajściach, sieć zalały nagrania ze starć. To w głównej mierze filmy nagrane telefonami przez uczestników lub świadków zdarzeń. Szczególnie uderzające jest to, na którym ludzie siedzący w ogródku restauracji obserwują przemarsz kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn, z których wielu ma pałki. Nagrania zamieszczamy poniżej.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb. Rewanż 10 sierpnia

Drugi mecz Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb zaplanowano na wtorek, 10 sierpnia. Odbędzie się on w Warszawie na stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. Niestety trzeba się liczyć z tym, że powtórzą się sceny z Zagrzebia. Przez pseudofanów zawsze cierpią reputacje klubów, normalni kibice, mieszkańcy i miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!