Zamek Królewski przyłącza się do #LightForBelarus. Będzie biało-czerwono-biały [ZDJĘCIA]

2021-03-25 19:43

Zamek Królewski w Warszawie po raz kolejny przyłącza się do #LightForBelarus. To akcja, której celem jest symboliczne wsparcie w dążeniu białoruskiego narodu do demokracji i uzyskania swobód obywatelskich. W związku z tym część zamku od strony Wisłostrady rozbłyśnie barwami narodowymi Białorusi. Zobacz zdjęcia!

Przez kilka najbliższych dni Zamek Królewski w Warszawie zmieni kolor na znak solidarności z Białorusią. To w ramach akcji #LightForBelarus polegającej na iluminacji siedzib instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w Polsce, Europie i na świecie kolorami flagi niepodległej Białorusi.

W dniach 25–28 marca w godz. 19.00–24.00 wschodnią elewację Zamku od strony Wisły rozświetlą więc barwy:

  • biała,
  • czerwona,
  • biała.

Akcja została zainicjowana przez Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Czytaj także: Polscy filmowcy walczą o Białoruś. Chcą wypuszczenia na wolność wszystkich zatrzymanych

25 marca obchodzimy Dzień Wolności Białorusi. To nieuznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki święto, ustanowione w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, jest okazją dla sympatyków idei demokracji i społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie, aby zamanifestować solidarność z krajem, który wciąż zmuszony jest walczyć o elementarne poszanowanie swobód demokratycznych i praw człowieka.

Czytaj także: Pałac Kultury i Nauki w barwach Białorusi i białoruska flaga na stołecznym ratuszu. Kiedy? O której godzinie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

[QUIZ] Flagi świata! Myślisz, że to takie proste?

Pytanie 1 z 10
Czyja to flaga?
[QUIZ] Dopasujesz flagę do kraju?
Raport z Anteny 23.03