Zamknięte hotele i stoki narciarskie: Rząd rozważa nowe obostrzenia?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zamknięte hotele i stoki narciarskie: Rząd rozważa nowe obostrzenia?

Hotele zamknięte prawie dla wszystkich. Kto może z nich skorzystać? NOWE OBOSTRZENIA

2020-12-17 16:03

Hotele zamknięte prawie dla wszystkich! Rząd wprowadza nowe obostrzenia od 28.12.2020 roku. Jest jednak kilka wyjątków! Kto będzie mógł spać w hotelu? Jakie jeszcze nowe obostrzenia będą obowiązywać od 28.12.2020 roku?

ESKA XD #012

Zamknięte hotele od 28.12.2020 r. Kto może z nich korzystać?

Nowe obostrzenia w Polsce od 28.12.2020 roku! Póki co hotele przyjmują m.in. osoby, które muszą odbyć podróż służbową, medyków, oraz pacjentów i ich opiekunów. Te obostrzenia obowiązują do 27 grudnia. Od 28 grudnia będą obowiązywać zaostrzone zasady. Hotele będą zamknięte prawie dla wszystkich z wyjątkiem służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Czytaj także: Koniec z nielegalnymi urlopami w hotelach. Ruszyły kontrole "podróży służbowych"

Ma to związek z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów. Mimo obostrzeń hotele oferują możliwość odbycia "podróży służbowej" w górach czy nad morzem. Rząd uruchomił nawet specjalne kontrole w miejscach, które korzystały z państwowej pomocy, m.in. właśnie w hotelach.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najsłynniejsze budowle świata. Znasz ich lokalizacje?

Pytanie 1 z 20
Empire State Building, to wieżowiec, który oficjalnie otwarto w 1931 roku. Budynek po dziś jest niekwestionowanym symbolem:

Nowe obostrzenia w Polsce od 28.12.2020 r. Co się zmieni?

- Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone do minimum. Zamykamy również stoki - do 17 stycznia. Zamykamy galerie handlowe - oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb. W Sylwestra wprowadzamy zakaz przemieszczania się od godziny 19. Oprócz tego 10-dniowa kwarantanna dla wracających do Polski - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj także: Kwarantanna narodowa w Polsce i ograniczanie przemieszczania się w Sylwestra. Od kiedy nowe obostrzenia?