ZDM rozbetonował ul. Stalową na Pradze Północ! Stała się bardziej zielona

i

Autor: zdm.waw.pl ZDM rozbetonował ul. Stalową na Pradze Północ! Stała się bardziej zielona

ZDM rozbetonował ul. Stalową na Pradze Północ! Stała się bardziej zielona

2021-12-09 18:25

Ulica Stalowa stała się zielona! Zarząd Dróg Miejskich posadził tam nowe nowe drzewa i krzewy. Było to możliwe dzięki rozbetonowaniu części ulicy. Na efekty prac trzeba będzie jednak poczekać... do wiosny. To kolejna inwestycja w tej części Pragi Północ. W minionych latach wyremontowano tam torowisko tramwajowe i nawierzchnię jezdni.

Stalowa stała się zielona

Praga Północ będzie bardziej zielona! Zarząd Dróg Miejskich posadził nowe drzewa przy ulicy Stalowej. To finał prac, które rozpoczęły się latem. Jak mówi Jakub Dybalski z ZDM - zmiany były możliwe dzięki rozbetonowaniu części powierzchni ulicy.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

- Pojawiły się tam 34 nowe robinie akacjowe, które uzupełniły szpalery drzew. Poza tym ulokowaliśmy tam różne krzewy i niższą zieleń - mówi Jakub Dybalski.

Spore zmiany na Stalowej

Na tym jednak nie koniec zmian na Stalowej. - Zazieleniliśmy też miejsca w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych, gdzie zgodnie z przepisami parkować nie wolno. Całość uzupełniła też mała architektura, czyli 30 ławek i tyle samo stojaków rowerowych - dodaje Jakub Dybalski.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"

To nie pierwsza inwestycja na Stalowej. W ubiegłych latach wyremontowano tam torowisko tramwajowe i nawierzchnię jezdni. Nowy jest też chodnik oraz latarnie stylizowane na zabytkowe pastorały.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!