Łyżwy

i

Autor: pixabay.com

Zima w Mieście 2022: ZAPISY, LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH, OPŁATY - sprawdźcie najważniejsze informacje

2022-01-11 7:29

W czwartek 30 grudnia 2021 r. ruszają zapisy do Warszawskiej Akcji "Zima w Mieście". W okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - poinformował stołeczny ratusz.

Zima w Mieście 2022 - od kiedy do kiedy trwają zapisy? Kiedy publikacja list zakwalifikowanych?

Zapisy do akcji zimowej ruszają przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń 30 grudnia o godzinie 8 i potrwają do 11 stycznia. W akcji mogą uczestniczyć uczniowie warszawskich szkół oraz dzieci mieszkające w Warszawie. Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16.

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie

Zima w Mieście 2022 - opłaty

Następnie od 13 stycznia od godziny 8 do 19 stycznia do godziny 12 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat za wyżywienie i opiekę lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę. Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki jest przedłożenie w Feryjnych Punktach Edukacyjnych zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!