odholowanie samochodu przez straż miejską

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SE / EAST NEWS

Złe wieści dla kierowców, konkretne opłaty pójdą w górę. Będą nowe stawki

2022-09-08 17:12

W czwartek, 8 września radni Warszawy podjęli decyzję o podwyższeniu opłat za usunięcie pojazdu, w tym m.in. samochodu oraz roweru, i jego parkowanie na parkingu strzeżonym. Nowe stawki zostały ustalone na rok 2023.

Przyjęta przez radnych uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Wprowadza nowe stawki za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi na 2023 r.

Warszawa: za odholowanie samochodu i innych pojazdów w górę

Uchwała ustala opłatę za usunięcie roweru, motoroweru, czy hulajnogi na 144 zł. Opłata jest większa od tegorocznej o 16 zł. Koszt zwiezienia motocyklu zwiększa się o 30 zł i wynosi teraz 281 zł.

Opłata za odholowanie na parking samochodu osobowego (do 3,5 t) podskoczyła z 542 zł do 606 zł. Doba przechowywania pojazdu na parkingu to koszt 52 zł.

Pojazdy o większych gabarytach i większej wadze (do 7,5 t) będą przewożone na parking za 757 zł. Właściciel pojazdu o takich parametrach zapłaci w przyszłym roku o 80 zł więcej.

Czytaj również: Jest akt oskarżenia ws. Roberta K. z Wioski Archeologii Żywej. Prokuratura ujawniła szczegóły

W Warszawie rocznie wydaje się ok. 20 tysięcy dyspozycji usunięć pojazdów. Wnioskujący o zmianę opłat wzięli pod uwagę rosnące koszty (wg danych za pierwsze półrocze roku 2022) poniesione przez Zarząd Dróg Miejskich i Straż Miejską na jedną wydaną dyspozycję usunięcia pojazdu.

Radni kierowali się również koniecznością sprawnej realizacji zadań związanych z usuwaniem pojazdu, kosztami usuwania i przechowywania pojazdów na terenie powiatu. Takie działania wymagają zatrudnienia odpowiedniej liczby wykształconych i przeszkolonych pracowników. Służby są zobowiązane do działania na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 22 czerwca 2011 r - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Przypomnijmy, że jeśli doszło do odholowania, właściciel jest powiadamiany pisemnie przez służby, które wydały dyspozycję usunięcia pojazdu. Z takim zawiadomieniem trzeba udać się do siedziby jednostki, która dokonała usunięcia pojazdu. Po otrzymaniu zezwolenia na odbiór można skierować się na parking wskazany przez straż miejską lub policję i odebrać pojazd.

Strażacy i policjanci interweniowali na Pradze-Południe

ZOBACZ TAKŻE: