Zmiany na rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku! Poprawi się sytuacja pieszych

i

Autor: Konrad Traczyk Zmiany na rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku! Poprawi się sytuacja pieszych

Zmiany na rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku! Poprawi się sytuacja pieszych [MAPA]

2021-04-07 15:57

Będzie wygodniejsze dla pieszych i bardziej zielone. Rondo Dmowskiego jeszcze w tym roku ma przejść spore zmiany! W planach jest m.in. wydłużenie przystanków tramwajowych, a także stworzenie nowych przejazdów rowerowych. To jednak nie jedyne zmiany, które czekają warszawiaków w najbliższych miesiącach.

Zmiany na rondzie Dmowskiego

Wielkie zmiany na rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku! Powstaną m.in. nowe przejścia dla pieszych, a także przejazdy rowerowe. Pierwszy etap prac rozpocznie się prawdopodobnie w połowie roku. Na przełomie kwietnia i maja planowane jest otwarcie ofert.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

- Będzie można pokonać i ulicę Marszałkowską i aleje Jerozolimskie w sposób wygodny do przystanków tramwajowych. Docelowo po przebudowaniu linii średnicowej całe rondo zostanie przebudowane w skrzyżowanie. Dzięki czemu będą możliwe również przejścia w bezpośrednim sąsiedztwie samego ronda - mówi zastępca prezydenta Warszawy, Michał Olszewski

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Nowe przejścia

Okolice ronda Dmowskiego czekają spore zmiany. Wygodę pieszych zwiększą m.in. cztery nowe przejścia - mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich

- Na wysokości Poznańskiej, Nowogrodzkiej, Widok i Parkingowej. Wszystkie będą wyposażone w przejazdy rowerowe, poza przejściem na wysokości ulicy Parkingowej - dodaje Łukasz Puchalski.

Szacowany koszt prac na rondzie Dmowskiego to blisko 12 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!