ZTM Warszawa

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com

ZTM WARSZAWA: nowy limit pasażerów - Ile osób może podróżować w autobusach i tramwajach?

2021-05-12 15:23

Poprawiająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwala na stopniowe znoszenie obostrzeń sanitarnych. Korzysta z tego również Warszawski Transport Publiczny wprowadzając nowe limity pasażerów. Sprawdźcie, ile osób będzie mogło przebywać w autobusach oraz tramwajach i kiedy zmiany wchodzą w życie.

ZTM Warszawa - nowy limit pasażerów zostanie wprowadzony już niedługo! Dobrą wiadomością jest to, że autobusami i tramwajami będzie mogło podróżować jednocześnie więcej osób. Zmianę umożliwiła poprawiająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Rząd zapowiedział luzowanie obostrzeń w wielu sferach życia publicznego. Dotyczy to także transportu miejskiego. Opierając się na rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia zasad bezpieczeństwach, miejskie zarządy transportu publicznego wprowadzają nowe regulacje, przy zachowaniu niektórych obostrzeń. Warszawianki i warszawiaków interesuje przede wszystkim to, jakie będą limity pasażerów w Warszawskim Transporcie Publicznym i na kiedy zaplanowano wdrożenie przepisów.

Protest pielęgniarek w stolicy

Nowy limit pasażerów - jakie może być obłożenie autobusów i tramwajów?

Do tej pory pasażerowie komunikacji miejskiej mogli zajmować 30% miejsc siedzących i stojących łącznie. Nowe przepisy pozwolą zwiększyć ten limit do 50% obłożenia wszystkich dostępnych miejsc w pojeździe.

Od kiedy większe limity w komunikacji miejskiej?

Obowiązywanie nowych przepisów zaplanowano na sobotę 15 maja. Od tego dnia więcej osób będzie mogło wsiąść do warszawskich (i nie tylko) autobusów i tramwajów. Warto przypomnieć, że 15 maja otwarte zostaną ogródki gastronomiczne. Data pełnego otwarcia gastronomii też została już podana.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!