Zwykły mieszkaniec Mińska patronem ronda na Ursynowie? Chcą uczcić bohatera rewolucji

i

Autor: Fot. Jarosław Barański

"Zwykły mieszkaniec Mińska" patronem ronda na Ursynowie? Chcą uczcić bohatera rewolucji

2021-03-11 14:49

Rondo imienia Ramana Bandarenki może powstać w Warszawie - na Ursynowie. Chce tego Centrum Białoruskiej Solidarności. Jak mówią jego członkowie - Bandarenka to bohater białoruskiej rewolucji. Zginął w listopadzie ubiegłego roku. Trwa internetowa zbiórka podpisów w sprawie nadania imienia. Rada Warszawy nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

Chcą ronda imienia Ramana Bandarenki na Ursynowie

Trwa internetowa zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie. Białoruskie organizacje w Polsce proponują, by rondo, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską, nosiło imię skatowanego przez OMON mieszkańca Mińska.

Czytaj także: Mazowsze ZAMKNIĘTE! Minister zdrowia ogłosił LOCKDOWN. Będą nowe obostrzenia. Co się zmieni?

- Bandarenka jest symbolem białoruskiej rewolucji, ponieważ nie był liderem, lecz zwykłym mieszkańcem Mińska - mówi Anton Zukau z Centrum Białoruskiej Solidarności. Interpelacja w tej sprawie od 31.12/2020 czeka na odpowiedź ratusza.

Przewodnicząca rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska prosi o cierpliwość. - Mamy dużo wniosków o różne nazwy. Dajcie nam jeszcze trochę czasu - mówi.

Do internetowej petycji w tej sprawie przyłączyło się ponad 300 osób.​

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!