1400 osób wspólnie w obronie linii 102. ZTM: Prosimy o cierpliwość [GALERIA]

2020-02-27 16:46

Ponad 1400 mieszkańców wysłało do Zarządu Transportu Miejskiego apel o to, by nie skracać trasy linii 102. W związku z otwarciem nowych stacji metra na Woli miałaby zostać skrócona do ronda Waszyngtona. Tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego prosi o cierpliwość - konsultacje dotyczyły 20 linii.

Pod apelem przeciwko cięciom trasy linii 102 podpisało się ponad 1400 mieszkańców. W związku z otwarciem nowych stacji metra na Woli miałaby zostać skrócona do ronda Waszyngtona. - Odzew mieszkańców był duży. Zależy im zdecydowanie na połączeniu z centrum, czyli rejonem ulicy Emilii Plater i Placu Grzybowskiego. Drugi punkt dotyczy częstotliwości, która obecnie na linii 102 jest zbyt mała - mówi Kuba Czajkowski z inicjatywy "Silna linia 102". Autobus miałby też przejechać przez osiedla na Chrzanowskiego, Międzynarodowej i Zwycięzców.

Linii wspólnie bronią Miasto Jest Nasze, Zielone Mazowsze oraz mieszkańcy i władze dzielnicy. Jak mówią, dojście do metra to dłuższy kawałek, a przejście do tramwaju też jest utrudnione dla osób na wózkach i matek z dziećmi, czy osób starszych. - Do metra Stadion Narodowy jest kawał drogi! - mówią.

Zarząd Transportu Miejskiego zakończył zbieranie uwag do zmian. - Mają objąć aż 20 linii. Na tę chwile nie mamy jeszcze konkretnego rozwiązania. Poczekajmy do początku marca, wtedy takie informacje zostaną przekazane - mówi Magdalena Potocka.

W konsultacjach ogółem wpłynęło kilka tysięcy uwag.​

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś świadkiem nietypowego zdarzenia w tramwaju lub autobusie?
Dudziarska osiedle - Zakazane Miejsca