ZTM chce zmienić trasy autobusów

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Lukas 3z, 2011 ZTM chce zmienić trasy autobusów

"Nie skracajcie linii 102". Radny apeluje do Zarządu Transportu Miejskiego

2020-01-21 17:06

Połączenie jest potrzebne mieszkańcom - radny Marek Szolc broni obecnej trasy linii 102. Zarząd Transportu Miejskiego rozważa zmiany w kilkunastu trasach w związku z budową metra. Obecnie linia dojeżdża na Powiśle - po zmianach miałaby kończyć bieg na rondzie Waszyngtona.

- Wydaje mi się, że skracanie linii 102 tak, by nie dojeżdżała na Powiśle to błąd. Utrudni to wielu osobom dojazd z Grochowa i wydaje mi się, że to połączenie autobusowe między Pragą Południe a Powiślem jest po prostu potrzebne mieszkańcom - przekonuje radny Nowoczesnej.

Tymczasem ZTM odpowiada, że klamka w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Nie jest tak, że zdecydowaliśmy już, że autobus 102 zmieni swoją trasę. W tej chwili zbieramy uwagi mieszkańców do wszystkich zaproponowanych przez nas zmian dwudziestu tras autobusów. Te zmiany mają jak najlepiej skomunikować nowe stacje metra z wieloma rejonami Warszawy - mówi rzecznik Tomasz Kunert.

Radny przekonuje, że dostanie się na Powiśle po takiej zmianie wymagałoby dłuższego spaceru do metra Stadion Narodowy. Kłopotliwe ma być też przejście podziemne na rondzie, czy schody na moście Poniatowskiego.

Sonda
Czy jechałeś/aś kiedykolwiek pociągiem Pendolino?