Pieniądze

i

Autor: pixabay.com Nie będzie zmian w 500 plus

500 plus z progiem dochodowym? "Nie pracujemy nad zmianami w programach socjalnych"

500 plus do zmiany? Mamy oficjalne stanowisko w tej sprawie. "Ministerstwo Finansów nie pracuje nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym w programie Rodzina 500 plus" - podkreślono w komunikacie.

500 plus - nie będzie zmian w programie

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym m.in. w rządowym programie Rodzina 500 plus - poinformował resort finansów.

- Nie pracujemy nad wprowadzeniem progów dochodowych ani nie planujemy prowadzenia takich prac w programie Rodzina 500 plus, jak sugerują niektóre media – wyjaśnił wiceminister finansów Artur Soboń, cytowany w informacji.

Czytaj również: Tani węgiel dzięki nowemu pomysłowi rządu? Polacy wprost powiedzieli, co myślą

- Jak wielokrotnie mówiłem: rząd nie zejdzie z drogi aktywnej i ambitnej polityki społecznej, pomocy rodzinie i wsparcia potrzebujących - dodał. Zapewnił, że zarówno w tegorocznym, jak i przyszłorocznym budżecie są zabezpieczone pieniądze na ten cel.

MF przypomina, że w przyjętym przez Radę Ministrów 28 września br. projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. zapewnione zostały środki na kluczowe programy społeczne z zakresu wspierania rodziny. Wśród nich ministerstwo wymieniło: program "Rodzina 500 plus", realizację świadczenia "Dobry Start" oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO), waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 113,8 proc., wzrost nakładów na finansowanie ochrony zdrowia, realizację zadań inwestycyjnych w zakresie m.in. transportu lądowego oraz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego czy zwiększenie wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

Soboń o 20 proc. inflacji: "Wszystko jest możliwe" [Sedno Sprawy]