Rafał Trzaskowski przeprasza za dupi***a. Padły słowa skruchy

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Rafał Trzaskowski przeprasza za "dupi***a". Padły słowa skruchy

800 tys. uchodźców z Ukrainy w Warszawie. Ratusz podaje dane

2022-06-21 18:12

Ilu obywateli Ukrainy przejechało przez Warszawę od początku wojny, a ilu przebywa w niej obecnie? Jak wyglądała pomoc miasta dla przybywających uchodźców i jakie wyzwania związane z ich obecnością w stolicy stoją teraz przed Warszawą? Miasto zaprezentowało raport z trzech pierwszych miesięcy kryzysu uchodźczego, który odpowiada na te pytania.

Od 24 lutego do 31 maja br., czyli w okresie, który obejmuje warszawski raport, przez stolicę przejechało 800 tys. uchodźców. To około 40 proc. całej populacji Warszawy! W szczytowym momencie w mieście zatrzymało się około 300 tys. osób. 

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku

"Trzy miesiące temu zaczęła się wojna i od samego początku Warszawa pomagała, jak mogła naszym sąsiadom z Ukrainy. Niepokoi mnie jedno – słyszę, że ten kryzys powoli się kończy. My mamy zupełnie inne wrażenie, że w pewnym sensie się dopiero zaczyna, dlatego że konieczne są działania długofalowe i długoterminowe. Dzisiaj musimy określić, jakie będą potrzeby w przyszłości, bo nasi goście zostaną u nas na dłużej" – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

Stołeczny ratusz wylicza, że obecnie w aglomeracji warszawskiej przebywa ok. 240 tys. uchodźców z czego w samej Warszawie blisko 170 tys. Miasto przekonuje też, że od maja dużą część uchodźców wyjechała z Warszawy, albo do innych miast, albo na Ukrainę. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!