Zdjęcie poglądowe

i

Autor: congerdesign/pixabay.com

95-latka odkładała 75 złotych miesięcznie z emerytury. Wszystko zabrali złodzieje

2021-03-10 18:49

Wzruszająca historia z Mokotowa. Pani Weronika została okradziona metodą "na administratora". Straciła oszczędności życia, które chciała przeznaczyć m.in. na remont mieszkania czy operację oka. Policjantka nie chciała czekać bezczynnie i postanowiła pomóc. Nie tylko w znalezieniu sprawców...

Lockdown w Grodzisku Mazowieckim

Lata oszczędzania

75 zł co miesiąc - tyle z emerytury odkładała pani Weronika przez 11 lat. Miała plan, na co je wyda, ale niestety miała je też w mieszkaniu. Pewnego dnia, gdy wracała z zakupów, weszli za nią mężczyzna z kobietą. Oświadczyli, że są z administracji. Mężczyzna kazał pani Weronice lać wodę w łazience pod pozorem sprawdzania szczelności rur. Trwało to kilkanaście minut. Gdy oświadczył, że mu to wystarczy - razem z kobietą wyszli. Okazało się, że w czasie gdy pani Weronika była z nim w łazience, kobieta plądrowała szuflady i szafki. Zginęły wszystkie pieniądze oraz biżuteria.

Policjantka czy anioł stróż?

Pani Weronika zgłosiła się do komisariatu policji na Mokotowie - Cała historia bardzo mnie poruszyła - wspomina młodsza asp. Paulina Ziobro. Po konsultacji z rzecznikiem prasowym i komendantem, policjantka założyła zrzutkę. Z ust do ust, od udostępnienia do udostępnienia z założonych 13 tysięcy złotych urosła do... 150 tysięcy złotych.

- Jestem wzruszona tym, że jest tak dużo dobrych ludzi, którzy chcą pomóc - mówi policjantka. Seniorka też jest wzruszona - Co takiego zrobiłam, że mnie tyle dobra spotkało? - zastanawia się i wciąż nie wierzy, że taka kwota rzeczywiście została zebrana. Teraz spokojnie planuje remont domu, zwłaszcza łazienki, która nie jest przystosowana do potrzeb starszej, schorowanej osoby. Nie jest wykluczone, że pani Weronika samo mieszkanie też zamieni. Jak mówi - w tym wieku ciężko jest dzień w dzień wspinać się po schodach na czwarte piętro.

95-latka okradziona na administratora

i

Autor: https://zrzutka.pl/xv2wg5, zrzut ekranu 95-latka okradziona "na administratora"

Dbajmy o seniorów!

Policja przestrzega, aby seniorzy byli czujni. Przede wszystkim nie powinni trzymać dużych pieniędzy w mieszkaniu, tylko na koncie bankowym. W przypadku pani Weroniki sytuacja była o tyle trudna, że była ze sprawcami w domu sam na sam - Bóg czuwał, że oni mnie tam nie udusili! - wspomina dzisiaj. Mundurowi apelują do rodzin seniorów, żeby informowali ich o wszystkich nowych "taktykach" złodziei i oszustów, jak tylko o nich usłyszą.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!