Mały kot

i

Autor: pixabay.com Mały kot

Schronisko na Paluchu zachęca do adopcji kociąt - jak to zrobić? [INFORMATOR]

2021-06-17 20:49

Do schroniska na Paluchu co roku trafia wiele kociąt. Szczególnie dużo w okresie od maja do października. Schronisko zachęca warszawiaków i warszawianki, by zamiast kupować, zaadoptowali kota. W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na ten temat.

Adopcja kota to lepsze rozwiązanie, niż kupienie zwierzęcia, przekonuje warszawskie schronisko "Na Paluchu". Trafiają tam nie tylko dorosłe koty, ale też kocięta. Szczególnie dużo przybywa ich w okresie od maja do października. Aktualnie schronisko opiekuje się 50 kociętami w wieku od około 3 do 8 tygodni. Część z nich nadal potrzebuje karmienia butelką, ale wśród miauczących wychowanków sią też kocięta, które przyjmują już stały pokarm. Niektóre chorują na koci katar, ale schronisko uspokaja - te kotki odzyskują już zdrowie. Niestety, choć opiekunowie robią wszystko, nie są w stanie zapewnić takiej liczbie zwierząt odpowiedniej troski. Stąd apel, by warszawiacy i warszawianki adoptowali kocięta.

Ogromny sukces bydgoskiego policjanta. Podnosi ciężary jak mało kto

Koty ze schroniska - te zwierzaki czekają na nowy dom!

Schronisko "Na Paluchu" szuka nowego domu zarówno dla kotów dorosłych jak i maluszków. Na nową rodzinę czekają między innymi Refleksja, Hardy, Marita i Promka, a także kilkadziesiąt kociaków. Wszystkie można zobaczyć na stronie internetowej schroniska.

Sonda
Czy lubisz koty?

Adopcja kota ze schroniska na Paluchu - jak się przygotować?

Adopcje kotów odbywają się siedem dni w tygodniu, w godzinach 12:00-17:00. Udając się do schroniska "Na Paluchu", należy miec ze sobą transporter do przewożenia kota. Schronisko zachęca też, by stawić się z już wypełnioną ankietą. Można ją znaleźć tutaj. Na kota nie musimy długo czekać. Adopcja odbywa się w ciągu jednego dnia.

Adopcja kota - poradnik

Schronisko "Na Paluchu" podkreśla, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i zobowiązanie wobec zwierzęcia. Postanowienie musi więc być przemyślane. Dla tych, którzy jeszcze nie opiekowali się kotem, schronisko przygotowało poradnik po adopcji.