Obornik pod willą

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express/Euromaidan - FB

wojna

Aktywiści rozrzucili obornik przed rezydencją ambasadora Rosji. "Nie chcemy was w Europie!"

2024-02-26 14:30

Aktywiści z Polski rozrzucili pod bramą willi rosyjskiego ambasadora obornik. Następnie wbili w niego rosyjską flagę z plamami krwi i napisem "Rosja = g****! Nie chcemy was w Europie! Wynocha!". Wszystko to w ramach obchodów drugiej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę.

W 2. rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę w całej Warszawie odbyło się mnóstwo antywojennych manifestacji. Protest miał miejsce także w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Jak poinformował Euromaidan Warszawa, wczesnym rankiem aktywiści z Polski zostawili, pod mieszcząca się tam willa ambasadora Rosji, obornik.

"Chodziło nam o jasny sygnał do władz polski i Unii Europejskiej. Najwyższy czas wydalić z naszego kraju rosyjskich dyplomatów. Federacja Rosyjska jest odpowiedzialna nie tylko za zbrodniczą agresję na Ukrainę, ale też za tocząca się obecnie wojnę hybrydową. Rosyjscy agenci wpływu doprowadzili do ogromnych niepokojów w całej Europie, również na granicy polsko-ukraińskiej. Tak długo jak będziemy tolerowali działalność rosyjskich pseudo-dyplomatów i fabryk trolli, zagrożenie konfliktem na skalę światową będzie tylko rosnąć" - powiedział Dominik Gąsiorowski, który brał udział w akcji.

Euromaidan opublikował również nagranie, na którym zarejestrowano przebieg całej akcji. Widać na nim, jak samochód dostawczy wypełniony odchodami podjeżdża pod rezydencję ambasadora i wyładowuje pakunek pod bramą.

Aktywiści obudzili rosyjskich dyplomatów w rocznicę wojny

Inny protest miał miejsce przy ulicy Beethovena 3, bloku gdzie mieszka wielu rosyjskich dyplomatów. Tam 24 lutego aktywiści o godzinie 6 rano uruchomili syreny, by Rosjanie poczuli się, jak Ukraińcy przebywający w strefie wojny.

Nie tylko Szpiegowo. Rosjanie nadal zajmują te budynki w Warszawie. Mamy zdjęcia

Dwa lata wojny w Ukrainie. Protest przed Ambasadą Rosji w Warszawie