Benjamin Verbic

i

Autor: Fot. screen YouTube Legia Warszawa / https://www.youtube.com/channel/UC1uq_GHtFPL6MrJZBU4LnsQ Benjamin Verbic

Benjamin Verbić - kim jest nowy piłkarz Legii Warszawa?

2022-03-15 14:42

Transfer gwiazdy Dynama Kijów stał się faktem! Koszulkę z L-ką w kółku przywdziewać będzie Benjamin Verbić. Kontrakt obowiązuje do końca obecnego sezonu. Co wiadomo o tym piłkarzu? Najważniejsze informacje znajdziecie w naszym artykule.

Benjamin Verbić nowym piłkarzem Legii Warszawa - taka informacja została opublikowana w oficjalnych mediach klubu 14. marca. Słoweński zawodnik trafił do stolicy dzięki przeprowadzonej w związku z wojną w Ukrainie nowelizacji przepisów FIFA. Przedłużają one okno transferowe i umożliwiają zawieszenie kontraktów obcokrajowców grających w ukraińskiej i rosyjskiej lidze. Wojskowi zapewniają jednak, że choć rozmowy na temat wypożyczenia piłkarza Dynama Kijów zaczęły się w lutym, klub obserwował go już od dłuższego czasu. Kontrakt obowiązuje Verbića do końca sezonu. Niewykluczone jednak, że jeśli sytuacja w Ukrainie nie ulegnie zmianie, piłkarz zostanie w Legii Warszawa na dłużej. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Ukraiński ambasador w Polsce apeluje: Zatrzymajcie rosyjskie i białoruskie TIRy

Benjamin Verbić - wiek i wzrost

Benajmin Verbić przyszedł na świat w słoweńskim Celje 27. listopada 1993. Przechodząc do Legii Warszawa miał więc 28 lat. Jego wzrost to 183 cm.

Benjamin Verbić - na jakiej pozycji gra?

Verbić jest piłkarzem bardzo wszechstronnym. Z opisu na stronie Legii Warszawa dowiadujemy się, że może on występować na pozycji lewego pomocnika lub napastnika.

Benjamin Verbić - gdzie grał?

Słoweniec jest wychowankiem NK Celje. W barwach klubu zadebiutował jako 18-latek. Następnie został wypożyczony do NK Šampion. W latach 2015-2017 grał dla FC København, a w latach 2018–2022 dla Dynama Kijów. W obecnym sezonie Verbić rozegrał 14 meczów: dziewięć w ukraińskiej Premier Liha, trzy w Lidze Mistrzów UEFA oraz jeden w Pucharze Ukrainy.

Verbic jest także reprezentantem Słoweni i jednym z kluczowych zawodników kadry narodowej. W barwach kraju zadebiutował w 2015 roku. Do tej pory rozegrał 38 meczów, w których zdobył pięć bramek.

Benjamin Verbić - umiejętności

Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa, powiedział: Verbic jest zawodnikiem dobrym technicznie, który świetnie kontroluje piłkę. Inni piłkarze nie mają obaw, żeby podawać do niego, bo jest w stanie dużo wykreować. Ma odpowiednie doświadczenie, grał na bardzo dobrym poziomie w Kopenhadze i Kijowie, również w europejskich pucharach. Wszechstronność i talent piłkarza potwierdza poniższe wideo:

Źródło: legia.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!