kajaki

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Atrakcje

Bezpłatne kajaki w Warszawie. Gdzie można je wypożyczyć? Darmowe spływy

2024-06-13 11:03

W stolicy rusza sezon kajakowy! To idealna okazja, aby spędzić wolny czas na sportowo. Spływy odbywają do końca wakacji, więc jest dużo czasu na to, aby się zdecydować. Gdzie w Warszawie można wypożyczyć kajaki bezpłatnie?

W Warszawie znajdują się przystanie, z których można wyruszyć na spływ kajakami. Niektóre wypożyczalnie są całkowicie bezpłatne! Finansuje je bowiem Budżet Obywatelski.

Bezpłatne kajaki w Warszawie - Fort Bema

W okresie letnim dostępne jest spłyniecie kajakiem po fosie na Forcie Bema. Od 27 maja do 17 września można skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni kajaków od ul. Waldorffa. Otwarta jest codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Darmowe spływy kajakowe na Wiśle w Warszawie. Plaża Romantyczna - Saska Kępa

Spływy organizowane przez OSiR Wawer są realizowane w każdą sobotę od 11 maja do 28 września 2024 na trasie Plaża Romantyczna - Saska Kępa. Odbywają się w dwóch turach - o godz. 9:30 i o 13:30.

Wycieczki trwają około trzech godzin. Realizowane są z udziałem przewodnika oraz zabezpieczenia wodnego przez ratowników na łodziach motorowych. Spływy są całkowicie darmowe, jednak wymagają rezerwacji (przy jej składaniu obowiązuje kaucja zwrotna w wysokości 15zł). Kaucja zostanie zwrócona na konto po spływie lub po anulowaniu rezerwacji najpóźniej 24 godziny przed terminem spływu.

Spływy, które miały się odbyć w październiku 2024 r., zostaną zrealizowane w następujących terminach: 30 maja - czwartek (Boże Ciało), 31 maja - piątek, 15 sierpnia - czwartek (Święto Wniebowzięcia NMP), 16 sierpnia - piątek.

Bezpłatne kajaki w Warszawie. Saska Kępa - Przystań Młociny

Wśród bezpłatnych spływów kajakowych jest również dostępna trasa plaża na Saskiej Kępie - Przystań Młociny na 525 kilometrze Wisły. Wszystkie spływy odbędą się z udziałem przewodnika oraz ratownika wodnego. Dostępne są tylko 2-osobowe kajaki. Czas trwania jednego spływu to ok. 3 godzin.

Spływy są całkowicie bezpłatne, nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Do złożenia rezerwacji jest wymagana wpłacenia kaucji w wysokości 13 zł. Zwrot pieniędzy na konto następuje po spływie lub po anulowaniu rezerwacji najpóźniej 12 godziny przed terminem spływu.

Uczestnictwo w spływie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie, nawet pod opieką dorosłego opiekuna, nie mogą brać udziału w tym wydarzeniu.

Parada Syrenki przeszła ulicami Warszawy