Rower

i

Autor: pixabay.com Rower

Bezpłatny wyścig rowerowy na otwarcie sezonu przełajowego. Zapisy ruszyły

2022-09-28 11:17

Ośrodek Wawelska rozpoczyna kolejny warszawski sezon kolarstwa przełajowego. Na otwarcie zaplanowano bezpłatny wyścig organizowany przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Stowarzyszenie Syrenka CX. Sprawdźcie, jakie wymagania obowiązują uczestników i gdzie się zapisać.

Jesień to dla kolarzy przełajowych początek sezonu. Na sobotę, 1 października zaplanowano jego inaugurację w Ośrodku Wawelska (dawna Skra). Tego dnia odbędzie się bezpłatny 50-minutowy wyścig przełajowy na zamkniętej, oznaczonej rundzie o długości około 2,5 km. Kolarze będą się ścigać pokonując ciasne zakręty i nawroty, podjazdy, zjazdy oraz kilka wymagających przeszkód. Wyścig przypadnie więc do gustu doświadczonym przełajowcom. Zawodników będą dopingować kibice, którzy dzięki krótkiej trasie nie stracą kolarzy z pola widzenia. Organizatorzy przedstawili już harmonogram imprezy i wymagania sprzętowe. Otworzono też zapisy dla uczestników i uczestniczek.

Wyścig przełajowy w Ośrodku Wawelska - wymagania dla uczestników

Uczestnicy muszą spełnić kilka wymagań dotyczących sprzętu. Chodzi przede wszystkim o odpowiedni rower. Na starcie staną jednoślady przełajowe oraz gravel. Ponadto każdy będzie musiał posiadać sztywny kask.

Dzieci mogą startować na dowolnych rowerach. Muszą jednak mieć kask. Poziom trudności trasy dla najmłodszych będzie przystosowany do ich wieku. Przewidziano dwie kategorie: maluchy (5-minutowy wyścig) i starszaki (10-minutowy wyścig).

Harmonogram wydarzenia 1 października

  • 9:00 - 9:30 - rejestracja zawodników,
  • 9:30 - 10:00 - runda rozgrzewkowa,
  • 10:00 - 11:00 - wyścig dla dorosłych o Puchar Syrenki CX,
  • 11:15 - 11:20 - wyścig dla dzieci urodzonych w 2017 i młodszych
  • 11:25 - 11:35 - wyścig dla dzieci urodzonych w 2013 i młodszych
  • 11:40 - 12:00 - ogłoszenie wyników i dekoracja

Zapisy na wyścig Syrenka CX

By wziąć udział w wyścigu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dostępny jest tutaj. Link do zapisów i szczegółowe informacje o wyścigu w sobotę, 1 października znajdziecie też w wydarzeniu na Facebooku.

Najwyższy budynek w UE otwarty. To warszawski Varso Tower

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!