w warszawie

Bieg Konstytucji 3 Maja. Na uczestników wydarzenia czekają wyjątkowe medale

2024-04-22 14:20

32. Bieg Konstytucji 3 maja, trwają zapisy na tę wyjątkową imprezę. W tegorocznej edycji uczestnicy mogą spodziewać się wyjątkowego wyróżnienia za ich zaangażowanie. Biegacze mogą wziąć udział w akcji charytatywnej i wraz z patronem Bankiem PKO pomóc 17-letniej Darii.

W biegu weźmie udział 5 tys. zawodników, którzy na sportowo chcą uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku ze współpracą z bankiem chętni będą mogli przyłączyć się do popularnej akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wspomóc proces leczenia 17- letniej Darii.

Na bieg można zarejestrować się do 2 maja, do godz. 20.00. Zapisy odbywają się na stronie internetowej Maratonu Warszawskiego. Obowiązują limity uczestników.

Bieg Konstytucji w Warszawie. Medal dla każdego

Na mecie uczestnicy otrzymają pamiątkowe patynowane medale. We wzorze przedstawiono nawiązanie do fragmentu Zamku Królewskiego z obrazu Jana Matejki i do tekstu Konstytucji z 1791 roku: "Nadszedł czas, by zaprezentować medal, który otrzymają biegaczki oraz biegacze na mecie 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, organizowanego przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Fundację Maraton Warszawski. Na medalu umieszczony został Zamek Królewski w Warszawie, w którym w 1971 roku została uchwalona Konstytucja 3 maja, a także fragment ustawy rządowej regulującej ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wierzę, że medal ten będzie interesującą formą ukoronowania wysiłku włożonego w ukończenie biegu i jeszcze długo będzie stanowił pamiątkę po tej niezapomnianej imprezy. Do zobaczenia 3 maja!" – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Akcja charytatywna – biegniemy dla Darii

Zawodnicy startujący w Biegu Konstytucji 3 Maja mogą włączyć się w akcję charytatywną „Biegnę dla…” i pomóc 17-letniej Darii. Dziewczyna uległa wypadkowi, w wyniku którego zapadła w śpiączkę. Wymaga specjalistycznej opieki i wszechstronnej rehabilitacji. Daria jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Biegacze chętni, aby wesprzeć leczenie dziewczyny, przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji "Biegnę dla Darii". Organizator inicjatywy Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji „Biegnę dla…” będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Bydgoski Bieg Urodzinowy 2024