Borkoś

i

Autor: Fot. screen YouTube BORKOŚ / https://www.youtube.com/channel/UCjZ_K5q8uF3ABocg-t8RBVw Borkoś

Borkoś w potężnym SUV-ambulansie! Ratownik: "Dziś spełnia się jedno z moich wielkich marzeń"

2022-06-06 11:17

Marcin "Borkoś" Borkowski kojarzył nam się przede wszystkim z niewielkim, trójkołowym motoambulansem. Teraz słynny ratownik zdecydował się na dużo większy pojazd. Zobaczcie, jak wygląda jego SUV-ambulans.

Borkoś, czyli Marcin Borkowski, to postać dobrze znana warszawiakom i warszawiankom. Ratownik-wolontariusz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, a na swoim charakterystycznym motoambulansie często był w stanie dotrzeć do poszkodowanych jeszcze przed służbami. W październiku 2021 Borkoś miał groźny wypadek - ratownik zderzył się z samochodem osobowym na ulicy Radzymińskiej. W ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przez pewien czas utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. Wysiłki chirurgów i rehabilitacja przyniosły pożądane skutki - Borkowski wrócił do sprawności i znów może pomagać. Teraz przesiada się jednak do większego pojazdu. Ratownik zaprezentował SUV-a przystosowanego do pełnienia roli ambulansu.

Polecamy: FB ESKA Warszawa News - informacje ze stolicy i regionu

Wiadukt na Marywilskiej jest w opłakanym stanie! Czy drogowcy go wyremontują?

Dziś spełnia się jedno z moich wielkich marzeń, ponownie wracam do ratowania, edukacji i niesienia pomocy na ulicach Warszawy tym razem w Ambulansie Szybkiego Reagowania. Dziękuje WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do jego powstania oraz jeszcze raz bardzo dziękuję za całe wsparcie.

Ambulans Szybkiego Reagowania Borkosia - większe bezpieczeństwo ratowanego i ratującego

Gdy wiadomo już było, że Borkoś wróci do ratowania poszkodowanych na ulicach Warszawy, należało znaleźć nowy pojazd. Charakterystyczny trójkołowy skuter, którym poruszał się ratownik, uległ zniszczeniu podczas wypadku. Borkoś początkowo szukał równie małego i zwrotnego środka transportu. Rozważał niewielkiego smarta, ale ostatecznie wybór padł na coś zupełnie innego - potężny SUV Nissan X Trail. Auto zakupiono i przystosowano do roli ambulansu między innymi dzięki wsparciu internautów zasilających zbiórkę pieniędzy. Pod zdjęciem auta na FB napisał:

Na decyzji o wyborze tego auta zaważyły przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Borkoś stwierdza, że duży samochód będzie lepiej chronił go przed kolizjami. W nagraniu poświęconym nowemu ambulansowi mówi:

Kupie pojazd większy [...] bo on będzie dla mnie zabezpieczeniem, przegrodą między ruchem ulicznym a udzielaniem przeze mnie pomocy [...] Będzie zwiększał bezpieczeństwo zarówno ratującego, jak i ratowanego.

Nissan zyskał specjalną okleinę, odblaski, oznaczenia, sygnały świetlne i dźwiękowe. Ma status pojazdu uprzywilejowanego. Dzięki niemu Borkoś szybko dojedzie na miejsce zdarzenia i udzieli pierwszej pomocy poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem zespołu pogotowia. SUV ASR (ambulans szybkiego reagowania) słynnego Ratownika zobaczycie na poniższym wideo:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!