Boże Ciało 2020 - procesja w Warszawie. O której godzinie się zaczna? Jak wygląda? [OBRZĘDY]

i

Autor: Autor: Pixabay.com

Boże Ciało 2020 - procesja w Warszawie. O której godzinie się zaczyna? Jak wygląda? [OBRZĘDY]

2020-06-11 10:29

Zgodnie z wprowadzonym czwartym etapem odmrożenia gospodarki zniesiony został limit osób w miejscach kultu religijnego. Oznacza to, że tegoroczne obchody Bożego Ciała będą przebiegać bez większych zakłóceń. W tym roku Boże Ciało wypada 11 czerwca. O której godzinie zaczną się procesje i jak będą w tym roku wyglądać? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Spis treści

  1. Boże Ciało 2020 - o której zaczyna się procesja?
  2. Boże Ciało 2020 - procesja. Jakie są zalecenia?

Boże Ciało 2020 - procesja w Warszawie. O której godzinie się zaczyna? Jak wygląda? W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie. Wydano również zalecenia dla księży w innych parafiach.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby Księża Proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Nie powinny one odbywać się między parafiami. Przygotowanie uroczystości i przebieg liturgii wymagają zachowania wszystkich zaleceń sanitarnych (dystans społeczny oraz zasłanianie twarzy).

Usilnie zachęcam, aby w tym dniu umożliwić wiernym adorację Najświętszego Sakramentu w formie prywatnej. Na godne i radosne przeżycie Uroczystości Bożego Ciała z serca błogosławię.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Boże Ciało 2020 - o której zaczyna się procesja?

Procesja Bożego Ciała w Warszawie może rozpoczynać się w każdej parafii o nieco innej godzinie. Warto sprawdzić informacje na stronie swojego kościoła. W tym roku procesje mogą odbywać się jedynie na terenie przykościelnym z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Możemy natomiast sami zadbać o udekorowanie.

Sonda
Boże Ciało 2020 - weźmiesz urlop 12 czerwca?

Boże Ciało 2020 - procesja. Jakie są zalecenia?

W kościołach, a także podczas procejsi obowiązkowe jest jednak noszenie maseczek lub w przypadku ich braku, zachowanie 2 m odstępu.

Liderka reprezentacji siatkarek Magdalena Stysiak opowiada o pandemii we Włoszech i pierwszym zgrupowaniu