zatrzymany

i

Autor: srodmiescie.policja.gov.pl

Kryminalne

Brutalny atak na kobietę w centrum Warszawy. 23-latek usłyszał zarzuty

2024-02-28 7:42

23-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa kobiety na tle rabunkowym i seksualnym. Robert A. jest podejrzany o brutalną napaść w centrum stolicy, która wstrząsnęła opinią publiczną.

W sobotę nieprzytomną, nagą kobietę znaleziono na klatce schodowej jednego z domów przy Żurawiej. Jak informowały media, sprawca w kominiarce szedł za nią, przyłożył jej nóż do gardła, wciągnął w bramę i zgwałcił. Miał ją też dusić. Po wszystkim zostawił swoją ofiarę i uciekł. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Zarzuty po brutalnym ataku na młodą kobietę w Warszawie

Funkcjonariusze przejrzeli monitoring, wytypowali podejrzanego i kilkanaście godzin później go ujęli. - W związku z tym zdarzeniem zatrzymano 23-letniego mieszkańca Warszawy, który po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa kobiety na tle rabunkowym i seksualnym - przekazał we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Dodał, że mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia. - W związku z koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa, a także obawą ukrycia się podejrzanego oraz grożącą mu surową karą, prokuratura wystąpiła o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - dodał prok. Banna.

Wniosek ten będzie rozpatrywał Sad Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie. Robertowi A. grozi od 15 lat więzienia do dożywocia.

Mężczyzna zaatakował personel szpitala i uciekł. Szuka go warszawska policja