Warszawa.

i

Autor: Kamil Porembiński flickr.com Warszawa.

BUDŻET OBYWATELSKI WARSZAWY - kiedy głosowanie? Kto może wziąć udział?

2021-05-05 14:35

Zakończyła się już ocena projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy. Następnym krokiem będzie głosowanie na konkretne inwestycje. Z naszego artykułu dowiecie się, na kiedy zaplanowano głosowanie i kto może wziąć w nim udział.

Budżet obywatelski Warszawy - kiedy głosowanie? Kto może wziąć udział? Takie pytania mogą sobie zadawać mieszkanki i mieszkańcy stolicy. W ten sposób decydują bowiem, które ze zgłoszonych projektów będą zrealizowane w mieście. Właśnie zakończył się etap oceny zgłoszeń. W edycji budżetu obywatelskiego na 2022 rok mieszkańcy zgłosili łącznie 2199 propozycji. Do głosowania zostało dopuszczonych 1368 projektów – 1245 dzielnicowych oraz 123 ogólnomiejskich. Autorzy pomysłów ocenionych negatywnie mogą odwołać się od decyzji do 11 maja. Natomiast ostateczną listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 31 maja. Ostatnim etapem będzie zaś głosowanie. To jego wyniki pokażą, na co zostanie wydanych ponad 93 mln zł. Warto już teraz dowiedzieć się, na kiedy zostało zaplanowane głosowanie oraz kto może wziąć w nim udział.

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Budżet obywatelski Warszawy - data głosowania

Kiedy odbywa się głosowanie na budżet obywatelski 2022? Według harmonogramu tej edycji, głosowanie na projekty odbywać się będzie od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania i lista zwycięskich projektów zostanie zaś ogłoszona ogłoszona 15 lipca. Wszystkie zrealizowane zostaną w 2022 roku.

Kto może głosować na budżet obywatelski 2022?

Na projekty budżetu obywatelskiego 2022 może głosować każdy mieszkaniec Warszawy. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w stolicy. Głosować mogą więc wszyscy, którzy na stałe mieszkają w Warszawie, a zameldowani sią w innych miejscowościach. Ponadto głosować mogą także osoby małoletnie (dzieci poniżej 13 roku życia, za pośrednictwem rodzica lub opiekuna). W głosowaniu nie mogą zaś brać udziału te osoby, które dojeżdżają do Warszawy do pracy lub na studia.

Źródło: um.warszawa.pl