Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie: wolontariusze poszukiwani! Kto się może zgłosić? Jakie są przywileje?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie: wolontariusze poszukiwani! Kto się może zgłosić? Jakie są przywileje?

2021-05-05 13:35

Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie: wolontariusze poszukiwani! Kto się może zgłosić? Miasto szuka wolontariuszy do czerech masowych punktów szczepień, które ruszą 14 maja w stolicy. Można zgłosić się do pomocy w ich obsłudze. Wolontariusze zostaną szczepieni.

"14 maja ruszają 4 Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie, a już teraz możesz zgłosić się do pomocy w ich obsłudze" - informuje miejski ratusz.

"Jeśli ukończyłaś/eś 18 rok życia - zgłoś się na wolontariat i pomóż w akcji #WarszawaSzczepi" - przekazał urząd. Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. wsparcie organizacyjne punktów szczepień w sprawnej obsłudze osób, udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu, kierowanie osób do odpowiednich stanowisk i gabinetów wewnątrz punktu czy pomoc przy wypełnianiu formularzy.

Wszystkie informacje na temat tego jak to zrobić są na stronie: https://ochotnicy.waw.pl/

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych, będzie zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3). Pozostałe trzy punkty powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Raport z anteny 05.05, godz.10

Ponadto, miasto uruchomiło także stronę internetową https://www.warszawaszczepi.pl/, gdzie można znaleźć wszelkie informacje na temat szczepień w stolicy. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego, jak również przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie. Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień.