Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Budżet obywatelski Warszawy: WYNIKI - gdzie sprawdzić, które projekty będą zrealizowane w 2022?

2021-07-16 12:12

Znane są wyniki głosowania na projekty warszawskiego budżetu obywatelskiego na 2022 rok! Wybrano ich 348. Wszystkie wyłoniono dzięki głosom mieszkanek i mieszkańców stolicy. Gdzie sprawdzić, co będzie realizowane? Odpowiedź w naszym artykule.

Budżet obywatelski Warszawy: - wyniki głosowania na projekty do zrealizowania w 2022 są już znane! Od 15 do 30 czerwca warszawiacy i warszawianki mogli głosować na pomysły zgłoszone w ramach 8. edycji budżetu obywatelskiego. Głosy można było oddać na 1429 projektów, z czego 129 było projektami ogólnomiejskimi, a pozostałe 1300 dotyczyło działań w poszczególnych dzielnicach. W tym roku 93 539 osób oddało głosy, dzięki którym wyłoniono 348 zwycięskie projekty - 17 oólnomiejskich i 331 dzielnicowych. Najwięcej projektów - 34 - przeszło do realizacji na Bemowie, a najmniej, po 12, w Rembertowie i na Wilanowie. Każdy może sam sprawdzić, które projekty budżetu obywatelskiego 2022 wybrano. W dalszej części dowiecie się, gdzie znaleźć wyniki.

"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio

Wyniki głosowania 8. edycji budżetu obywatelskiego Warszawy

Wyniki ogłoszono w czwartek, 15 lipca. Ceremonia ogłoszenia zwycięskich projektów odbyła się w sali ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki i była transmitowana online. Jej zapis można znaleźć na YouTube.

Wszystkie zwycięskie projekty są dostępne publicznie. Wyniki głosowania na budżet obywatelski Warszawy 2022 można sprawdzić na stronie bo.um.warszawa.pl. Zobaczcie, co będzie realizowane w mieście i w waszych dzielnicach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!