pl. Pięciu Rogów

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Był pracowity i pełen nowych inwestycji. Warszawski ZDM podsumowuje 2022 rok

2022-12-31 11:32

Ten rok był bardzo pracowity. Skończyliśmy lub zaczęliśmy wiele kluczowych dla Warszawy inwestycji, które będziemy chcieli skończyć w nadchodzących miesiącach - mówią urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich. A co będzie się działo w roku 2023?

Wiele inwestycji

Urzędnicy podkreślają, że w 2022 udało się wykonać lub zacząć wiele kluczowych inwestycji dla Warszawy. To między innymi wymiana oświetlenia w znacznej części stolicy.

- Mamy do wymiany prawie 40 tysięcy opraw na ulicach, jesteśmy po półmetku. Poza tym oddaliśmy warszawiakom do użytku dwa ważne elementy Nowego Centrum Warszawy - przebudowane Rondo Dmowskiego, z infrastrukturą dla pieszych i rowerzystów i nowy pl. Pięciu Rogów, na którym nareszcie zawitała zieleń, która bardzo dobrze sobie tam radzi. Jesteśmy też na półmetku budowy mostu pieszo-rowerowego - mówi Jakub Dybalski z ZDM-u.

Polecany artykuł: Nowe inwestycje na 2023 rok. Przywitamy trzecią linię metra?

Kontrowersyjne projekty

ZDM pozytywnie ocenia też budowę buspasa na ulicy Puławskiej, który wzbudził ogromne kontrowersje w tym roku.

- Nie słyszę, żeby ktoś teraz narzekał na to rozwiązanie. Mam wrażenie, że każdy buspas tworzony w Warszawie wywołuje kontrowersje. Tak było niedawno w związku z buspasem w Dolince Służewieckiej i na Trasie Łazienkowskiej. Te jednak usprawniają ruch. Pasażerowie komunikacji miejskiej budzą się na Puławskiej w rzeczywistości, w której jadą autobusem 15 minut szybciej - dodaje rzecznik ZDM.

W tym roku ZDM posadził najwięcej drzew od kilku lat.

W 2023 roku będzie natomiast między innymi projektował kolejne elementy Nowego Centrum Warszawy. Jednak pierwszą zmianą, już od 2 stycznia, będzie wprowadzenie stref płatnego parkowania na północnym Mokotowie i w okolicy placu Hallera.

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:
Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem