Boże Ciało w Warszawie

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Boże Ciało w Warszawie

WARSZAWA: Boże Ciało 2021 - jest decyzja w sprawie CENTRALNEJ PROCESJI

2021-06-02 8:20

Centralna procesja z okazji obchodów święta Bożego Ciała była za każdym razem ważnym wydarzeniem dla wiernych w Warszawie. Reguły organizowania takich pochodów trzeba jednak dostosować do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Co w związku z tym zdecydowała Archidiecezja Warszawska? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Centralna procesja w Warszawie to nieodłączny element obchodów święta Bożego Ciała w stolicy. W dzień uroczystości organizowano zawsze wielki pochód ulicami Starego Miasta, w którym udział brali wierni z całej stolicy. Jak będzie w tym roku? Boże Ciało 2021 w Warszawie obchodzone jest pod znakiem epidemii COVID-19. Choć sytuacja epidemiologiczna w kraju uległa znacznej poprawie, co pozwoliło na zluzowanie obostrzeń, wciąż obowiązuje wiele przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych przez rząd. Archidiecezja Warszawska musiała więc wydać decyzję dotyczącą centralnej procesji w stolicy Polski. Czy odbędzie się w tym roku? O decyzji Archidiecezji przeczytacie w dalszej części naszego artykułu.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych PRESTIGE w Lesznie

Centralna procesja Bożego Ciała odwołana!

Archidiecezja Warszawska zdecydowała, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, tegoroczna procesja centralna w Warszawie zostaje odwołana. Organizacja procesji w innych parafiach archidiecezji będzie zaś zależała od decyzji proboszczów. W komunikacie dotyczącym procesji, opublikowanym przez ks. Tadeusza Sowę, moderatora wydziałów duszpasterskich kurii metropolitalnej warszawskiej, czytamy:

Mogą się odbyć w parafiach archidiecezji warszawskiej według roztropnej decyzji księdza proboszcza, z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 r.

Boże Ciało 2021 - jak będą wyglądały centralne obchody w Warszawie?

Centralne obchody Bożego Ciała w Warszawie będą więc pozbawione ważnego elementu. Same nabożeństwo na Starym Mieście, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, odbędzie się jednak bez przeszkód. Na stronie archidiecezji znajdujemy następujący komunikat:

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana przez biskupów. Po niej wyruszy procesja do katedry polowej Wojska Polskiego.