Centrum Leczenia Alzheimera na skraju bankructwa. Wirus nas zabija naszą instytucję!

i

Autor: fot. redakcja Eska Warszawa Przez pandemię placówka świeci pustkami

Centrum Leczenia Alzheimera na skraju bankructwa. "Wirus nas zabija naszą instytucję!"

2020-12-23 15:16

Warszawskie Centrum Leczenia Alzheimera przy ul. Glogera na Ochocie stoi nad przepaścią bankructwa. Sytuacja jest tam dramatyczna, więc władze ośrodka proszą o jakiekolwiek wsparcie, bo w innym wypadku będą zmuszone zamknąć placówkę, a dotychczasowi podopieczni zostaną bez pomocy.

Schronisko dla zwierząt w Gaju, sparaliżowany pies, zbiórka na nowy wózek.

Niedawno tętnił życiem, teraz świeci pustkami

Warszawskie Centrum Leczenia Alzheimera jest na skraju bankructwa! Placówka w dramatycznym apelu pisze, że ledwo wiąże koniec z końcem. Do tej pory z terapii korzystało tam kilkudziesięciu seniorów dotkniętych chorobą Alzheimera. Gdy placówka przestanie istnieć jej podopieczni zostaną bez pomocy…

- Jest nam bardzo ciężko przetrwać. Zredukowaliśmy wydatki do niezbędnego minimum, przeszliśmy na śmieciówki... Przychodów właściwie nie ma, a stałe wydatki takie jak czynsz czy rachunki za media wcale się nie zmniejszyły. Jeśli nie znajdziemy dodatkowych środków finansowych, zamkniemy ośrodek – mówi Zbigniew Burdyna, terapeuta w Centrum Leczenia Alzheimera.

Czytaj także: Wykonawca dał plamę, więc GDDKiA szuka nowej firmy. Przedłuża się przebudowa drogi S7

Seniorzy nie przychodzą na terapię, bo ich rodziny boją się zakażenia koronawirusem. Wielu z nich nie ma też możliwości uczestniczenia w zajęciach online. Placówka martwi się o swoich podopiecznych i alarmuje, że długa przerwa w terapii może pogorszyć ich stan.

- Przerwa od ćwiczeń i aktywności fizycznej drastycznie zmniejsza możliwości poznawcze naszych podopiecznych. Wielu z nich popada w stanu depresyjne. To zatrzymuje postępy, nad którymi wspólnie pracowaliśmy. Wszystko zaczyna się cofać... - wyjaśnia Burdyna. Obecnie ośrodek prowadzi dla kilku osób zajęcia online, jedna osoba przychodzi do placówki.

Liczy się każda złotówka...

Centrum Leczenia Alzheimera można wesprzeć wpłacając darowiznę. Władze ośrodka uruchomiły zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl i podkreślają, że każda, nawet najmniejsza wpłata jest teraz na wagę złota. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Największe polskie przeboje lat 90. Same hity, ale czy poznacie je po jednym wersie?

Pytanie 1 z 15
Na start: "Racja brachu, wypijmy za to, kto z nami nie wypije tego we dwa kije" to cytat z utworu: