Centrum Restart. Mieszkańcy podzieleni ws. ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych

i

Autor: fot. Razem w Warszawie

Centrum Restart. Mieszkańcy podzieleni ws. ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych

2021-03-12 12:45

Zaostrza się konflikt o Centrum Restart, które ma powstać w skrzydle B szpitala Praskiego. Placówka ma pomagać osobom bezdomnym i uzależnionym od narkotyków. Zdecydowany sygnał poparcia dla tej inwestycji wysłały Miasto Jest Nasze, Porozumienie dla Pragi, Serce Miasta i Razem w Warszawie. Tymczasem na niedzielę zapowiadany jest protest samorządowców i części mieszkańców.

Raport z anteny 12.03.2021, godz.10

Placówka ma pomagać osobom bezdomnym i uzależnionym od narkotyków

Zdecydowany sygnał poparcia dla tej inwestycji wysłały Miasto Jest Nasze, Porozumienie dla Pragi, Serce Miasta i Razem w Warszawie. - Warszawa nie jest miastem wyłącznie dla osób dobrze radzących sobie w życiu - przekonuje Wanda Grudzień z Porozumienia dla Pragi.

- To, co miasto powinno jasno zakomunikować mieszkańcom, że rewitalizacja to nie tylko remonty budynków, ale też odpowiedzialne wspieranie mieszkańców i wyrównywanie szans - dodaje.

Tymczasem Grzegorz Wysocki z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej odpowiada, że zastrzeżenia budzi skala ośrodka.

- Można stworzyć takie ośrodki na 20-30 osób w każdej dzielnicy, a przede wszystkim nie w centralnych miejscach. Jest wiele lokalizacji, które są mniej zurbanizowane i na peryferyjnych częściach dzielnic. Lokowanie ośrodka w centrum miasta a takim jest Szpital Praski jest nieporozumieniem i brakiem jakiejkolwiek wizji systemowego radzenia sobie z problemem. Taka lokalizacja wywołuje masowe protesty społeczne słusznie oburzonych mieszkańców - mówi.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zapowiada na niedzielę protest ws. ośrodka.​

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!