Sztuczna inteligencja

i

Autor: Pixabay Sztuczna inteligencja

Chat GPT. Sztuczna inteligencja napisze życzenia, pomoże znaleźć pracę i da pomysł na obiad

Chat GPT, czyli sztuczna inteligencja, która zaskakująco celnie i wyczerpująco odpowiada na zadawane przez internautów pytania, jest hitem sieci. W ciągu kilku dni z usługi skorzystało milion użytkowników. Jak działa Chat GPT?

Chat GPT - co to jest, jak działa

Chat GPT to prototypowy czatbot ze sztuczną inteligencją opracowany przez OpenAI założone przez Elona Muska w roku 2015. Kilka lat temu miliarder wycofał się jednak z tego przedsięwzięcia - firma działa już bez jego udziału. W praktyce to program, który odpowiada na pytania - zazwyczaj trafnie i wyczerpująco. Ta sztuczna inteligencja odpowie na nietypowe pytania, pomoże znaleźć pracę, a nawet podsunie pomysł na obiad. Chat GPT to uniwersalne narzędzie, które rozumie różne języki.

Chat GPT może wygenerować życzenia z okazji świąt: "Jeśli chcesz wyrazić swoje życzenia w czasie Świąt Bożego Narodzenia, możesz powiedzieć coś w rodzaju: "Życzę Ci radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnej radości i ciepła oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku". Innymi popularnymi życzeniami świątecznymi są: "Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia"; "Szczęśliwego Nowego Roku"; "Miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia"; "Pełnych miłości, radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia" - podpowiada Chat GPT.

Algorytm nie odpowie jednak na pytanie o prognozę pogody. "Przykro mi, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jestem dużym modelem językowym, a nie prognozą pogody, więc nie posiadam aktualnych informacji na temat pogody w Warszawie ani w jakimkolwiek innym miejscu na świecie" - czytamy.

W pierwszych pięciu dniach z bota skorzystało milion użytkowników - podaje rp.pl.

Czat jest dostępny pod adresem: chat.openai.com/chat. Aby korzystać ze sztucznej inteligencji, wystarczy założyć konto.

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?