Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu

Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu

2021-05-07 21:27

Dominika od roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a przed nią egzamin 8-klasisty. Marysia jest tegoroczną maturzystką - i zdecydowała się jej pomóc w przygotowaniach. Połączyła je fundacja Ronalda McDonalda.

Dominika choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Większość czasu spędza nie w szkole, lecz w szpitalu. Obawiała się, że nie poradzi sobie z egzaminem 8-klasity, więc... poprosiła o pomoc. Szybko znalazła korepetytorkę - Marysię, która właśnie napisała pierwsze egzaminy maturalne, ale w międzyczasie znalazła czas, by pomóc innym.

- I tak już do matury uczyłam się 12 lat, więc teraz tylko powtórzyłam najważniejsze rzeczy - mówi Maria Patorska, tegoroczna maturzystka i wolontariuszka fundacji Ronalda McDonalda. Marysia przyznaje, że przed podjęciem wolontariatu miała pewne obawy, ale zostały szybko rozwiane. - Ona nie różni się niczym od innych dzieci. Czasami jest po prostu bardziej zmęczona - dodaje.

Czytaj także: Osadzone z Grochowa szyją "Czapki od serca". Trafią do dzieci z oddziałów onkologicznych

Dominika ze względu na swój stan zdrowia nie może uczęszczać na zajęcia ze swoją klasą. - Podlegam pod szkołę szpitalną, ale przez leczenie trudno mi się skoncentrować i trudniej skupiam się na uczeniu się tak efektywnym jak do tej pory - tłumaczy Dominika Zarzycka.

Dlatego wszelkie zaległości nadrabia z Marysią. - Według mnie to było niesamowite, że mimo, że jest chora, to i tak chciała napisać ten egzamin. Stwierdziła, że ta szkoła w szpitalu jej nie przygotuje, więc poprosiła o pomoc. I teraz próbny egzamin napisała bardzo dobrze, najlepiej w całej klasie, więc jestem z niej super dumna - mówi wolontariuszka.

Dominika już zapowiedziała, że kiedy jej stan zdrowia się poprawi, w ramach wolontariatu będzie wspierała młodszych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Sobotnie dyktando ortograficzne. Z takim mierzą się w 5 klasie. Podołasz mu?

Pytanie 1 z 10
Poniedziałek był niezwykłym dniem w naszej szkole podstawowej im. Marszałka J(?)zefa Piłs(?)dskiego. Zaczynał się on naprawdę koszmarnie!
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty