policja protest rolników

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl

Z regionu

Ciężarna kobieta utknęła w korku przez protest rolników. Policja ruszyła z pomocą

2024-02-23 14:40

Protest rolników spowodował znaczne utrudnienia na drogach w całej Polsce. Przekonała się o tym kobieta w zaawansowanej ciąży, która była akurat w drodze do szpitala. Gdy policjanci z Ostrołęki dowiedzieli się o jej sytuacji, od razu włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilku minutach przyszła mama była już pod opieką lekarza.

Kobieta w zaawansowanej ciąży utknęła przez protest rolników

Do zdarzenia doszło na ul. Brzozowej w Ostrołęce, gdzie miejscowi mundurowi zabezpieczali protest rolników. Do funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego podeszła 38-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży, która musiała pilnie dojechać do lekarza. Niestety, blokada spowodowała, że przyszła mama utknęła w korku. Sytuacja była o tyle poważna, że kobieta jest już w ostatnim tygodniu przed porodem, a podczas poprzedniej ciąży miała problemy zdrowotne.

- Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala. Włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i po zaledwie kilku minutach kobieta była już u lekarza, który udzielił jej fachowej pomocy. Na podkreślenie zasługuje także zachowanie rolników, którzy widząc radiowóz na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, pomimo bardzo dużego natężenia ruchu, zdołali zrobić na drodze tzw. korytarz życia - przekazał kom. Tomasz Żerański.

Kobieta nie ukrywała ogromnej wdzięczności za tak szybką pomoc. Jak zaznaczyli mundurowi, w rozmowie z oficerem prasowym KMP w Ostrołęce przyszła mama dopytywała o imiona policjantów, którzy zareagowali w trudnej dla niej sytuacji. Zdradziła bowiem, że być może nazwie swojego syna po jednym z nich.

Nagranie ze zdarzenia znajdziecie poniżej:

Protest rolników w Warszawie i woj. mazowieckim (20.02.2024) - zobacz zdjęcia:

Politycy o protestach rolników