Blaz Kramer

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

Cios za cios w Danii. Legia lepsza od Brondby!

2024-08-09 8:01

W środę, 8 sierpnia Legia Warszawa w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji wygrała na wyjeździe z Brondby IF 3:2. „Legioniści” dotrzymywali kroku rywalom, zdobywając decydującego gola w samej końcówce spotkania. Kiedy rewanż Brondby IF – Legia Warszawa?

Liga Konferencji. Legia wygrywa z Brondby. Kiedy mecz rewanżowy?

W środę, 8 sierpnia Legia Warszawa i Wisła Kraków rozpoczęły zmagania w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. „Legioniści” pojechali pod Kopenhagę, gdzie podejmowali tamtejsze Brondby. W 15. minucie spotkania z boiska z powodu kontuzji zszedł Jurgen Celhaka (Legia), którego zastąpił Claude Goncalves. Zgromadzeni na stadionie kibice długo nie musieli czekać na pierwsze trafienie. Gola na 1:0 dla gospodarzy zdobył w 19. minucie meczu Filip Bundgaard.

„Legioniści” skutecznie odpowiedzieli pięć minut później, kiedy piłkę w siatce umieścił Tomas Pekhart. Gospodarze podkręcili jednak tempo i w 36. minucie spotkania znów cieszyli się z prowadzenia. Kacpra Tobiasza pokonał Mathias Kvistgaarden.

Po przerwie podopieczni Goncalo Feio nie odpuszczali, starając się doprowadzić do wyrównania. Wysiłki piłkarzy z Warszawy zwieńczył w 70. minucie meczu Luquinhas, który po odważnym przejęciu futbolówki trafił do siatki.

Odważna gra opłaciła się ponownie w 88. minucie spotkania, kiedy gola na 3:2 dla Legii zdobył Ryoya Morishita. Rewanż Legii z Brondby odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia. Mecz przy Łazienkowskiej rozpocznie się o godz. 18:00.

Brondby IF – Legia Warszawa 2:3 (2:1).

Bramki: 19’ Bundgaard, 36’ Kvistgaarden – 24’ Pekhart, 70’ Luquinhas, 88’ Morishita.