Darmowe maseczki dla mieszkańców Warszwy już w przyszłym tygodniu. Gdzie można je dostać?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Darmowe maseczki dla mieszkańców Warszwy już w przyszłym tygodniu. Gdzie można je dostać?

Darmowe maseczki dla mieszkańców Warszawy od wtorku 23.03. Gdzie można je dostać?

2021-03-22 22:16

Od wtorku 23.03. miasto ma rozdawać darmowe maseczki dla mieszkańców. Wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że w związku z wysoką liczbą zakażonych na teren województwa miały trafić po cztery maseczki na osobę. Gdzie będzie można je odebrać?

Już wkrótce darmowe maseczki trafią do mieszkańców Warszawy. Jak udało się nam ustalić, ich dystrybucja może ruszyć już w we wtorek 23.03. - Jeżeli chodzi o miejsca dystrybucji, chcemy żeby były one ogólnodostępne. Będą to m.in. punkty przy stacjach metra, jak metro przy placu Bankowym, metro Świętokrzyska czy Centrum. Jak również centrum kultury, centra instytucji czy punkty administracji i obsługi mieszkańców - tłumaczy Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Na razie urzędy przyjmują transporty od strażaków i straży miejskiej. Pierwsze już ruszyły do dzielnic. - My tylko uczestniczymy jako przewoźnik tych maseczek. Przewozimy je do dzielnic i dzielnice tym dysponują. Już dzisiaj jeżdżą, ale też nie mogę powiedzieć, w które dzielnice pojechały - mówi aspirant Jacek Milewski z warszawskiej straży pożarnej.

Czytaj także: Gigantyczne kolejki do testów na koronawirusa. Nawet o 40 proc. więcej zgłoszeń

Jak sytuacja w pozostałych powiatach Mazowsza?

Rzecznik wojewody mazowieckiego, Ewa Filipowicz zapewnia, że dostawy trwają od poniedziałku. - Maseczki są dostarczone, natomiast one są dystrybuowane przez samorząd. Na pewno do dużej części samorządów już dotarły, bo dostawy już były przekierowywane do samorządów. Od zeszłego poniedziałku te dostawy przychodziły do samorządów z całego Mazowsza. Do samej Warszawy miało trafić 7 milionów maseczek - dodaje Filipowicz.

Czytaj także: Test na Covid-19: Mniej objawów, by dostać skierowanie. Jak wypełnić formularz online?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?
Raport z anteny 19.03.2021, godz.10