posypywarka

i

Autor: ZOM - fb

pogoda

Do Warszawy zawitała zima. Na ulice wyjechały 42 posypywarki

2024-03-18 9:05

Dziś rano mieszkańców Warszawy powitał śnieg. Na zmianę pogody szybko zareagowały miejskie służby. Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał na ulice 42 posypywarki. Oczyszczały one mosty, wiadukty i strome ulice.

W nocy w Warszawie zaczął padać śnieg, a na zmianę pogody błyskawicznie zareagowały służby. O godzinie 3:55 na mosty, wiadukty i strome ulice wyjechał 42 posypywarki, które łącznie obsłużyły 240 km tras. ZOM zajmuje się jedynie drogami, gdzie przebiegają trasy autobusów miejskich. Za pozostałe jezdnie odpowiedzialne są inne podmioty, takie jak urzędy dzielnicy.

"W marcu jak w garncu, dlatego wiosenne porządki przeplatają się z działaniami zimowymi. 42 posypywarki wyjechały dziś w nocy na mosty, wiadukty i strome ulice" - napisał w komunikacie Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa.

Pierwszy śnieg w Warszawie od ponad miesiąca

Aktualnie ZOM monitoruje stan nawierzchni jezdni i chodników. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to posypywarki znów ruszą na ulice.

18 marca marca temperatura maksymalna wyniesie 4 st C. Przewidywana jest pochmurna pogoda z przelotnymi opadami śniegu. Ostatni raz posypywarki w Warszawie musiały interweniować 9 lutego. Wówczas również 42 takie pojazdy wyjechały na ulice.

Taras wieżowca Varso Tower - wydarzenie Pepsi

Burza w Warszawie i totalna śnieżyca! Spadło kilkanaście centymetrów śniegu